تاریخ : چهارشنبه 4 تير 1399
کد 47855
منبع : جام نیوز مشاهده خبر در سایت منبع

عربستان برگزاری مراسم حج امسال را به ۱۰۰۰ نفر محدود کرد

وزارت بهداشت عربستان اعلام کرد تعداد زائران در مراسم حج امسال حدود ۱۰۰۰ نفر و محدود به شهروندان عربستان خواهد بود تا در بحبوحه همه‌گیری ویروس کرونا از سلامت مردم حفاظت شود.

به گزارش سرویس اقتصادی جام نیـوز،  طبق گفته مقامات سعودی، تعداد زائران در مراسم حج امسال احتمالاً تا حدود 1000 نفر محدود می‌شود تا در بحبوحه همه‌گیری ویروس کرونا از سلامت مردم حفاظت شود.توفیق الربیعه، وزیر بهداشت عربستان در یک کنفرانس مطبوعاتی در روز سه‌شنبه گفت قرنطینه اجباری زائران هم قبل و بعد از مراسم حج انجام خواهد شد.

 

وی گفت عربستان سعودی توانایی تضمین سلامت زائران را در مراسم حج سال جاری دارد.«وزارت بهداشت تجربه بالایی در خدمت‌رسانی به زائران دارد، بنابراین نیروی انسانی و تجهیزات فنی کافی برای خدمت به زائران و حفظ سلامتی آنها را در اختیار داریم».

 

وی اضافه کرد: «یک بیمارستان در مراکز مقدس ایجاد می‌شود و یک مرکز بهداشتی هم در عرفات برای رسیدگی به موارد اضطراری طی مراسم حج خواهیم ساخت».گروه‌های  پزشکی هم زائران را در طول این سفر همراهی می‌کنند.الربیعه گفت محدود کردن تعداد زائران در مراسم حج سال جاری اهمیت بسیاری دارد.

 

«فقط افرادی که در عربستان زندگی می‌کنند و کمتر از 65 سال سن دارند و از هیچ بیماری مزمنی رنج نمی‌برند، اجازه دارند مراسم حج امسال را به‌جای آورند. قبل از رسیدن به مکان‌های مقدس، از این افراد تست کرونا گرفته می‌شود و پس از اتمام مراسم هم قرنطینه خواهند شد».

 

وزیر حج و زیارت عربستان هم گفت: «ما از این تصمیم استقبال می‌کنیم چون سلامت مردم را در اولویت قرار داده است. اولویت عربستان از آغاز همه‌گیری ویروس کرونا همین بوده است، بنابراین حج عمره را تعطیل کردیم و حالا تعداد زائران حج واجب را به شهروندان عربستان محدود می‌کنیم».وی گفت این تصمیم عربستان با توجه به ادامه همه‌گیری ویروس کرونا و خطر گسترش آن در مراکز پرجمعیت و گردهمایی‌های بزرگ گرفته شده است.

 

تسنیم

2025

  • تایید شده
  • در 1399/04/04
  • ساعت 10:49