تاریخ : پنجشنبه 5 تير 1399
کد 47864
منبع : پایگاه اطلاع رسانی آناج مشاهده خبر در سایت منبع

هشدار جدی صومی در جلسه کارگروه سلامت آذربایجان‌شرقی؛

کرونا شرایط سختی رقم خواهد زد/ کاهش عجیب نگرانی مردم

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز با بیان اینکه روزانه بیش از ۴۵۰ بیمار کرونایی در استان شناسایی می‌شود، گفت: پیش بینی می شود در روزهای آتی، کرونا شرایط بسیار سختی را در جامعه ما ایجاد کند.

به گزارش آناج، محمدحسین صومی شامگاه دیروز در جلسه کارگروه سلامت استان که با حضور معاون وزیر بهداشت و رییس سازمان بیمه سلامت کشور برگزار شد اظهار داشت: اینکه ویروس کرونا در حاشیه توجه مردم قرار دارد، واقعیت این است که افزایش آمار ابتلا و فوتی ها، در بطن جامعه اتفاق می افتد.

وی افزود: پیش بینی می شود در روزهای آتی، کرونا شرایط بسیار سختی را در جامعه ما ایجاد کند.

صومی ادامه داد: در روزهای اخیر میزان نگرانی مردم از کرونا و عواقب ناشی از آن، از ۹۰ درصد به ۲۰ درصد کاهش یافته است.

وی با بیان اینکه هم اکنون میانگین درصد رعایت فاصله گذاری اجتماعی در استان، ۵۴ درصد است گفت: روزانه بیش از ۴۵۰ بیمار کرونایی در استان شناسایی می‌شود.

وی ادامه داد: میانگین سنی مبتلایان به کووید 19، در استان 51 سال و میانگین سنی فوتی ها 72 سال است و مرگ و میر کرونا در افراد چاق بیشتر از سایر افراد است.

وی با ابراز تاسف از همراهی نکردن مردم در استفاده از ماسک نیز گفت: کسبه با 44 درصد بیشترین همراهی، رانندگان تاکسی با 26 درصد و آرایشگرها با 10 درصد کمترین همراهی در استفاده از ماسک را داشتند.

به نقل از فارس، صومی ادامه داد: میزان استفاده از ماسک در وسایط نقلیه عمومی که یکی از کانون های انتشار ویروس است، 10 درصد است.

به گفته صومی کمتر از 50 درصد جامعه موازین بهداشتی را در میهمانی‌ها و تجمعات رعایت می کنند.

انتهای پیام/

  • تایید شده
  • در 1399/04/05
  • ساعت 4:30