تاریخ : شنبه 7 تير 1399
کد 47883
منبع : جام نیوز مشاهده خبر در سایت منبع

خاطره شنیدنی دختر شهید بهشتی از پدرش

در سالگرد شهادت آیت الله بهشتی، خبرآنلاین میزگردی با حضور ملوک السادات بهشتی، حجت الاسلام و المسلمین اژه ای و حجت الاسلام و المسلمین مهاجری، دختر، داماد و شاگرد آیت الله برگزار کرد.

به گزارش سرویس سیاسی جام نیـوز، در سالگرد شهادت آیت الله بهشتی، خبرآنلاین میزگردی با حضور ملوک السادات بهشتی، حجت الاسلام و المسلمین اژه ای و حجت الاسلام و المسلمین مهاجری، دختر، داماد و شاگرد آیت الله برگزار کرد.

دختر شهید بهشتی در بخشی از این مصاحبه با بیان خاطره ای از پدرش به جنبه های کمتر شناخته شده پدرش پرداخت.
ملوک السادات بهشتی دختر شهید بهشتی در همین رابطه گفت: یشان برای ما فرزندان بیشتر از اینکه پدر باشند، استاد بودند. زمانی که من ۱۰ ساله بودم ایشان به ما اجازه می دادند که ما سؤال بپرسیم و این خیلی در آ ن زمان مهم بود و جوابهایی که می دادند مثلا در مورد حجاب یا مسائل دیگر، من تا به امروز ندیده ام که کسی آنقدر دقیق با یک کودک ۱۰ ساله بحث کند. ایشان آنقدر برای ما وقت می گذاشتند که من کمتر دیده ام پدر یا مادری برای فرزندانشان اینگونه وقت بگذارند.

یک مثال از جامعیت ایشان بزنم، پدر گروه تحقیقی داشتند که آقای موسوی اردبیلی و دیگر آقایان هم در گروه بودند و سالهای قبل از انقلاب بر روی موضوعات مختلف تحقیق، بررسی و بحث می کردند، که هنوز آن فیش برداری ها موجود است و انشالله یک روزی چاپ شود.

یا خاطرم هست زمانی بین ۲ گروه سیاسی از لحاظ مبارزاتی اختلاف سلیقه سیاسی افتاده بود، آقای مهندس بازرگان به اینجا آمدند و ایشان را قاضی و حکم قرار دادند، در همین اتاق جایگاهی شبیه دادگاه تشکیل شد و هر دو طرف صحبت های خود را کردند و ایشان بین این ۲ گروه قضاوت کردند. یعنی ایشان در ابعاد مختلف مطالعات فراوانی داشتند و حتی قبل از اینکه به سِمتی برسند هم آن علم لازم را داشتند. برهمین اساس هم امام ایشان را برای آن سمت انتخاب کردند.

 

  • تایید شده
  • در 1399/04/07
  • ساعت 14:7