تاریخ : يکشنبه 8 تير 1399
کد 47905
منبع : جام نیوز مشاهده خبر در سایت منبع

هشدار خوانندگان مشهور به دونالد ترامپ

گروه راک انگلیسی «رولینگ استونز»، دونالد ترامپ را تهدید کرد که چنانچه ترانه‌های آنها را در جریان فعالیت‌های انتخاباتی خود استفاده کند، با اقدام قانونی این گروه روبرو خواهد شد.

به گزارش جام نیوز، رولینگ استونز، گروه سرشناس راک انگلیسی به دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا هشدار داده چنانچه به استفاده از آهنگ‎های آنها در مبارزات انتخاباتی‌اش ادامه دهد، با اقدامات حقوقی از سوی این گروه روبرو خواهد شد.

 

تیم حقوقی این گروه موسیقی در بیانیه‌ای گفته برای جلوگیری از استفاده غیرمجاز از موسیقی آنها با سازمان حقوق اجرای موسیقی (بی ام آی ) همکاری می‌کند.

 

گزارش شده که بی ام آی هم از جانب این گروه به کمپین ترامپ اطلاع داده که استفاده از آهنگ‌های آنها بدون اجازه منجر به اقدام قانونی خواهد شد.

 

ترامپ در جریان کمپین انتخاباتی هفته گذشته خود در شهر تولسا در ایالت اکلاهما ، یکی از آهنگ‌های این گروه را تحت عنوان "نمی‌توانی هر آن چه را که می‌خواهی بدست آوری" پخش کرد.

 

همین آهنگ یک بار دیگر در جریان مبارزات انتخاباتی ترامپ در سال ۲۰۱۶ پخش شد.

 

گروه رولینگ استونز در همان سال در واکنش به این اقدام ترامپ در توییتی گفت: "رولینگ استونز، دونالد ترامپ را تایید نمی‌کند."

 

رولینگ استونز از گروههای معروف موسیقی در جهان است که در سال ۱۹۶۲ تشکیل شده و همچنان در حال فعالیت هستند. این گروه در طول بیش از ۵۰ سال گذشته موفقیت‌های زیادی بدست آورده و میلیون ها نسخه از آلبوم های آن‌ها در سراسر جهان به فروش رفته است.

 

علاوه بر رولینگ استونز، هنرمندان دیگری نیز به استفاده از آثارشان در جریان برنامه‌های تبلیغاتی دونالد ترامپ اعتراض کرده‌اند.

 

خانواده تام پتی، خواننده و نوازنده مشهور آمریکایی یکی از این معترضان بود.

 

در بیانیه اعتراضی خانواده تام پتی در این باره آمده است: «دونالد ترامپ به هیچ‌ وجه اجازه استفاده از ترانه‌های تام پتی برای پیشبرد برنامه‌هایش را که در آنها بسیاری از آمریکایی‌ها و عقل سلیم نادیده گرفته می‌شوند، را ندارد.... هم تام پتی فقید و هم خانواده او قویا مقابل همه اشکال نژادپرستی و تبعیض ایستاده‌اند. تام پتی نیز هرگز نمی‌خواست که حتی یکی از ترانه‌هایش در کمپینی برای نفرت پراکنی استفاده شود. او اتحاد مردم را دوست داشت.»

 

نیل یانگ، خواننده و نوازنده کانادایی و برنده جایزه گرمی سال ۲۰۱۸ میلادی نیز یکی دیگر از معترضان به کمپین انتخاباتی دونالد ترامپ برای استفاده غیرقانونی از ترانه‌هایش بود.

 

106

  • تایید شده
  • در 1399/04/08
  • ساعت 18:53