تاریخ : يکشنبه 16 شهريور 1399
کد 48524
منبع : تسنیم مشاهده خبر در سایت منبع

حضور مجازی روحانی در مراسم بازگشایی مدارس باعث ایجاد سؤالات بی‌پاسخ در ذهن دانش‌آموزان

عضو شورای شهر تهران گفت: وقتی دانش‌آموزمان شاهد آغاز سال تحصیلی با حضور ویدئوکنفرانس رئیس‌جمهور به شکل مجازی و اجتناب حجت‌الاسلام روحانی برای نواختن زنگ آغاز سال تحصیلی هستند، مطمئناً در ذهن پرسشگر و جستجوگرشان سؤالات بسیاری را مطرح کرده است!

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم؛ مجید فراهانی، رئیس کمیته بودجه و نظارت مالی شورای شهر تهران امروز در جریان دویست و سی و چرمین  جلسه علنی شورای شهر تهران اظهار کرد: دیروز 15 شهریور ماه با نواخته شدن زنگ مدارس در شرایطی که همچنان شیوع کرونا، مهم‌ترین تهدید برای زندگی به شمار می‌رود، سال تحصیلی 1399 آغاز شد، در این میان دانش‌آموزان به‌عنوان آینده‌سازان و طلایه‌داران ایران فردا در شرایطی به مدرسه و کلاس درس باز می‌گردند که موضوع سلامتی و دغدغه «جان» به بیم و امیدهای پدران و مادرانی که تمام تلاششان را برای سلامت و سعادت فرزندانشان به کار بسته و می‌بندند افزوده شده است.

وی افزود: البته دوگانه‌سازی آموزش و سلامت، خانه و مدرسه امری بسیار مذموم است! اما وقتی دانش‌آموزمان شاهد آغاز سال تحصیلی با حضور ویدئوکنفرانس رئیس جمهور به شکل مجازی و اجتناب حجت‌الاسلام  روحانی برای نواختن زنگ آغاز سال تحصیلی هستند، مطمئناً در ذهن پرسشگر و جستجوگرشان سؤالات بسیاری را مطرح کرده است!

فراهانی تأکید کرد: در این میان اما شهرداری تهران به عنوان همراه همیشگی مردم در هر شرایطی لازم است تلاش خود را برای صیانت از حق حیات شهروندان به‌ویژه دانش‌آموزان عزیز و معلمان زحمتکش به کار بندد؛ شورای اسلامی شهر تهران در بودجه مصوب سال 1399 شهرداری را مکلف به هزینه 467 میلیارد ریال برای «حمایت از توسعه و تجهیز مدارس» کرده است که لازم است این اعتبارات با جهت‌دهی هزینه کرد به تأمین تجهیزات و امکانات لازم برای ضد عفونی و ارتقاء سلامت و بهداشت دانش آموزان در مدارس برای پیشگیری از شیوع کرونا و صیانت از حق حیات دانش‌آموزان عزیز هزینه شود.

عضو شورای شهر تهران افزود: البته مطمئناً همانطور که تا امروز از محل برداشت از صندوق توسعه ملی برای مقابله با کرونا که با موافقت مقام معظم رهبری(مد ظله العالی) انجام شد؛ توسط دولت سهمی به شهرداری تهران پرداخت نشده است اما شهرداری در این میان به وظیفه خود در صیانت از حق حیات شهروندان عمل خواهد کرد.  

رئیس کمیته بودجه و نظارت مالی شورای شهر تهران تصریح کرد: بر همین اساس به‌عنوان نماینده مردم شریف تهران در اجرای بند 3 ماده 80 قانون شوراهای اسلامی کشور درباره «لزوم و مشارکت فعال مناطق در ایجاد زمینه‌های ارتقاء سلامت و بهداشت دانش‌آموزان در مدارس برای پیشگیری از شیوع کرونا  با جهت‌دهی هزینه اعتبارات کمک به توسعه و تجهیز مدارس مناطق بر اساس بودجه مصوب سال 1399» به شهرداری تهران تذکر می‌دهم.

فراهانی گفت: امیدوارم با اقدام به‌موقع شهرداران محترم مناطق و همکاری مدیران و معلمان شاهد توجه بیش از پیش به سلامت دانش‌آموزان در مدارس باشیم.

انتهای پیام/

  • تایید شده
  • در 1399/06/16
  • ساعت 11:29