تاریخ : دوشنبه 17 شهريور 1399
کد 48530
منبع : پایگاه اطلاع رسانی آناج مشاهده خبر در سایت منبع

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان شرقی خبرداد؛

نرخ بیکاری جوانان آذربایجان شرقی 21.1 درصد است

فتحی گفت: نرخ بیکاری آذربایجان شرقی را ۹.۸ درصد اعلام کرد و گفت: نرخ بیکاری جوانان هم در استان ۲۱.۱ درصد است.

بخه گزارش آناج، حسین فتحی  مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان شرقیدر مورد نرخ بیکاری در آذربایجان شرقی اظهار داشت: در سال 98 جمعیت بیکار استان، 9.8 درصد است که پایین تر از نرخ بیکاری کشوری است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان شرقی توضیح داد: بخشی از دلایل پایین بودن نرخ بیکاری استان نسبت به سایر استان ها، مهاجرت نیروی کار از استان است که باید زیرساخت ها و اشتغال استان تقویت شود و مهاجرت معکوس نیروی کار به استان صورت گیرد.

وی با بیان اینکه نرخ بیکاری جوانان آذربایجان شرقی 21.1 درصد است افزود: نرخ بیکاری جوانان در کشور 24.5 درصد است که نشان از حضور بیشتر جوانان استان در بازار کار است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان شرقی نرخ حضور زنان استان در بازار کار را 15.7 درصد عنوان کرد و گفت: میانگین کشوری در این بخش 14.7 درصد است که نشان از مشارکت بالای زنان استان در بخش اشتغال است.

وی در ادامه، نرخ بیکاری فارغ التحصیلان در بازار کار را 18.7 درصد اعلام کرد و افزود: استان ما 2.7 درصد بیش از میانگین کشوری 16 درصدی است.

فتحی با مسایل واحدهای مشکل دار را یادآور شد و گفت: 30 واحد مشکل دار استان را به زیر ده واحد رسانده ایم که اصلاح ساختار و تغییر مدیریت واحدها بیشترین عامل بهبود وضعیت واحدهای مشکل دار بوده است.

  • تایید شده
  • در 1399/06/17
  • ساعت 4:30