تاریخ : دوشنبه 17 شهريور 1399
کد 48532
منبع : تسنیم مشاهده خبر در سایت منبع

ایران بالاترین آمار جراحی‌‌های پلاستیک و زیبایی را پس از ترکیه در منطقه دارد

نایب رئیس انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران با اشاره به رتبه دوم ایران در منطقه در زمینه تعداد جراحی‌‌های زیبایی و پلاستیک نسبت به عوارض جبران‌‌ناپذیر جراحی در صورت مراجعه به افراد غیرمتخصص هشدار داد.

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم؛ بابک نیکومرام اظهار کرد: همزمان با شروع بیماری کرونا در بسیاری از کشورهای جهان انجام عمل‌های غیرضروری از جمله جراحی‌های زیبایی کاهش یافت ولی با گذشت پیک شیوع ویروس کووید 19 جراحی‌‌های مختلف از سر گرفته شد.

وی با اشاره به اینکه پیش از انجام جراحی پلاستیک و زیبایی، وضعیت سلامت فرد به صورت کامل رصد می‌شود، گفت: افرادی که بیماری زمینه‌ای خاص و مشکلات قلبی و عروقی نداشته باشد جراحی در صورت نیاز برایشان انجام می‌گیرد.

نایب رئیس انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی با اشاره به اینکه کاندیداهای جراحی زیبایی در کشور سنین مختلف بین 18 تا 65 سال دارند، گفت: مجوز انجام جراحی‌های پلاستیک و زیبایی توسط وزارت بهداشت صادر شد البته این موضوع با رعایت پروتکل‌‌های خاص بهداشتی صورت می‌گیرد.

نیکومرام با اشاره به اینکه بیشترین اعمال زیبایی در کشورهایی مانند آمریکا، برزیل و آمریکای جنوبی انجام می‌گیرد، گفت: در میان کشورهای منطقه، ایران بالاترین آمار جراحی‌‌های پلاستیک و زیبایی را پس از ترکیه دارد.

وی خاطرنشان کرد: کشور انگلیس حدود 500 تا 600 جراحی پلاستیک و زیبایی و ایران دارای 330 جراح پلاستیک است که در منطقه خاورمیانه بیشترین آمار جراحان در این زمینه به خود اختصاص داده است.

نایب رئیس انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی تاکید کرد: افراد باید برای انجام جراحی‌های زیبایی حتماً به پزشکان حاذق و دوره دیده مراجعه کنند چراکه در غیر این صورت جراحی زیبایی می‌تواند عوارض برگشت ناپذیر را برای آنها به همراه داشته باشد البته ناگفته نماند که هر نوع جراحی دارای عارضه است ولی پزشکان تلاش می‌کنند که میزان آن را به حداقل ممکن برساند.

انتهای پیام/

  • تایید شده
  • در 1399/06/17
  • ساعت 11:20