تاریخ : سه شنبه 18 شهريور 1399
کد 48544
منبع : جام نیوز مشاهده خبر در سایت منبع

بازدید معاون اول رییس‌جمهور از روند بازگشایی مدارس

معاون اول رییس جمهوری با حضور در مدرسه دکتر حافظی در منطقه ۱۰ تهران از روند بازگشایی مدارس در سال تحصیلی جدید بازدید کرد.

به گزارش سرویس سیاسی جام نیـوز، معاون اول رییس جمهوری صبح امروز با حضور در مدرسه دکتر حافظی در منطقه ۱۰ تهران از روند بازگشایی مدارس در سال تحصیلی جدید بازدید کرد.

در این برنامه که وزیر آموزش و پرورش نیز معاون اول رییس جمهوری را همراهی می‌کرد، اسحاق جهانگیری پس از بازدید از فضای مدرسه با حضور در کلاس‌های درس با دانش آموزان گفتگو  و بر نحوه اجرای پروتکل‌های بهداشتی در این مدرسه نظارت کرد.

وی با حضور در دبستان مرحوم  دکتر حافظی  در منطقه ۱۰شهر تهران با مدیر، معلمان و کارکنان آموزشی این مدرسه دیدار کرد و در جریان روند بازگشایی مدارس در شرایط کرونایی قرار گرفت.

همچنین در این دیدار، تعدادی از معلمان نکاتی را در خصوص آموزش‌های حضوری، نیمه حضوری و مجازی بازگو کردند و پیشنهاداتی را نیز در این زمینه ارائه دادند.

اسحاق جهانگیری، معاون اول رئیس جمهور در بازدید از این مدرسه با تبریک فرارسیدن بهار تعلیم و تربیت اظهار کرد: کرونا باعث شد مدارس 15 روز زودتر از سال‌های گذشته بازگشایی شوند.

جهانگیری بابیان اینکه ویروس کرونا سراسر دنیا را فراگرفته و تمام کشورها با آن درگیر هستند و هر کشوری با بضاعتی که دارد با آن برخورد می‌کند، اظهار کرد: امیدواریم با تدابیری که اندیشیده شده ، این بیماری را پشت سر بگذاریم.

معاون اول رئیس‌جمهور با اشاره به مجاهدت‌هایی که کادر درمان کشور در این دوره از خود نشان دادند، خاطرنشان کرد: انصافاً کادر پزشکی با تمام توان به میدان آمدند مردم هم خیلی خوب همراهی کردند که نمونه‌ای از این همراهی‌ها برگزاری آئین ۱۳به در امسال بود که حاکی از فرهنگ بالای جامعه داشت.

وی ادامه داد: در ایام عزاداری‌های ماه محرم و عاشورا که حضور گسترده در آئین‌ها جز فرهنگ ایران و شیعه بود اما امسال مردم همان کاری را انجام دادند که رهبر معظم انقلاب فرمودند لذا این فرهنگ نهادینه شد که مراسم انجام دهیم اما پروتکل‌های بهداشتی را نیز رعایت کنیم.

جهانگیری اظهار کرد: با اعتمادی که جامعه به معلمان دارد مطمئن هستم معلمان می‌توانند از عهده استمرا آموزش ها در این ایام به‌خوبی برآیند. امروز جامعه بیشترین اعتماد را به معلمان دارد و به همین واسطه است که جگرگوشه خود را به معلم می‌سپارد و اعتماد می‌کند البته این اعتماد مسئولیت آموزش‌وپرورش را خیلی سنگین می‌کند لذا علاوه بر وظایف هرساله مسئولیت بهداشت و سلامت دانش آموزان نیز به آن اضافه‌ شده است.

وی ادامه داد: مطمئنم مدیران مدارس هم خود را جای والدین دانش‌آموز قرار می‌دهند و از فرزندانشان به‌خوبی مراقبت می‌کنند.

معاون اول رئیس‌جمهور خاطرنشان کرد: آموزش‌وپرورش در ایام شیوع ویروس کرونا خیلی قوی کارکرده لذا از تلاش‌هایی که در این مدت انجام ‌شده، تشکر می‌کنم.

جهانگیری بابیان اینکه آموزش‌وپرورش برای ارائه آموزش‌ها سه روش را ارائه داد، اظهار کرد: شبکه شاد که مبتنی بر آموزش‌های مجازی و اینترنت است که خوشبختانه اینترنت آن را نیز رئیس‌جمهور رایگان اعلام کرد

. وی به روش‌های دوم و سوم در مورد آموزش‌های ایام کرونا اشاره کرد و گفت: مدرسه تلویزیونی و آموزش حضوری دو روش دیگری هستند که خانواده‌ها مخیرند یکی از سه روش را برای فرزندشان انتخاب کنند.

وی ادامه داد: همه دستگاه‌های اجرایی مکلفند به آموزش‌وپرورش در این مسیر کمک کنند تا آموزش‌وپرورش دغدغه‌ای در این زمینه نداشته باشند.

زنگ آغاز سال تحصیلی ۱۴۰۰-۱۳۹۹ روز شنبه ۱۵ شهریور طی مراسمی در مدرسه نوجوانان در خیابان فرجام تهران نواخته شد.

سال تحصیلی جدید به منظور جبران کسری آموزشی سال گذشته در پی همه گیری بیماری کرونا در کشور، دو هفته زودتر نسبت های قبل آغاز شد.

 

ایرنا

  • تایید شده
  • در 1399/06/18
  • ساعت 11:35