تاریخ : چهارشنبه 19 شهريور 1399
کد 48561
منبع : پایگاه اطلاع رسانی آناج مشاهده خبر در سایت منبع

نگرانی استاندار از پیک بعدی کرونا؛

حضور در مدارس اجباری نیست/ خودکفایی در تولید اقلام بهداشتی

پورمحمدی با اشاره به بازگشایی مدارس گفت: ستاد استانی مقابله با کرونا هیچ اصراری بر حضور فیزیکی دانش‌آموزان در محیط مدرسه ندارد و دانش آموزان می‌توانند از طریق راه‌های جایگزین به تحصیل بپردازند.

به گزارش آناج، محمدرضا پورمحمدی در جلسه ستاد مدیریت و مقابله با کرونا آذربایجان شرقی با اشاره به اینکه احتمالاً همزمان با آغاز فصل سرما، میزان شیوع کرونا تغییراتی داشته باشد، اظهار داشت: برای آمادگی جهت ایام پیک احتمالی آینده، باید مردم مراعات دستورالعمل‌ها را بیش از گذشته مورد توجه قرار دهند.

وی بر لزوم عادت به همزیستی با کرونا تاکید کرد و گفت: تا به امروز این همزیستی از سوی مردم با رعایت همزمان پروتکل‌های بهداشتی و فعالیت‌های اقتصادی و اجتماعی در استان و کشور به خوبی صورت گرفته اما باید بیش از این مورد توجه قرار گیرد تا استان ما از شرایط قرمز کرونایی خارج شود.

استاندار آذربایجان شرقی، افراد دارای بیماری زمینه‌ای و سالخوردگان را دارای بیشترین احتمال ابتلا به کرونا دانست و افزود: خانواده‌ها علاوه بر کنترل رفت و آمدهای به داخل و خارج خانه و ارتباط با این اعضای خانواده، باید مراقبت بیشتری نسبت به رعایت بهداشت و دستورالعمل‌ها داشته باشند و در اولویت قرار گیرد تا با چالش جدی مواجه نشوند.

وی بازگشایی مدارس را مورد اشاره قرار داد و با بیان اینکه حضور فیزیکی دانش آموز در مدرسه الزامی نیست، گفت: ستاد استانی مقابله با کرونا هیچ اصراری بر حضور فیزیکی دانش‌آموزان در محیط مدرسه ندارد و دانش آموزان می‌توانند از طریق راه‌های جایگزین به تحصیل بپردازند.

پورمحمدی خواستار نظارت جدی آموزش و پرورش بر حسن رعایت پروتکل‌های بهداشتی مصوب ستاد مقابله با کرونا شد و ابراز داشت: راه‌های جایگزین تحصیل حضوری از جمله سامانه شاد و شبکه‌های تلویزیونی باید بدون مشکل میزبان دانش آموزان بوده و نقاط کور این سامانه‌ها هم آسیب شناسی شده و مشکلات آن رفع شود.

وی بیشترین نگرانی ستاد مقابله با کرونا برای پیشگیری از شیوع موج بعدی کرونا را اماکن عمومی دانست و گفت: پارک‌ها و تفرجگاه‌ها نقاط نگران کننده در افزایش شیوع کرونا است و نیاز به تصمیمات الزام آور برای پیشگیری از افزایش شیوع در این مناطق داریم.

استاندار آذربایجان شرقی از خودکفایی تولید اقلام بهداشتی در استان خبر داد و اضافه کرد: در حال حاضر مازاد تولید هم داریم و به دنبال مشتری برای محصولات تولیدی استان هستیم.

انتهای پیام/

  • تایید شده
  • در 1399/06/19
  • ساعت 4:30