تاریخ : چهارشنبه 19 شهريور 1399
کد 48562
منبع : پایگاه اطلاع رسانی آناج مشاهده خبر در سایت منبع

آخرین وضعیت کرونا در آذربایجان‌شرقی؛

میانگین سن مبتلایان به کرونا نسبت به گذشته کاهش یافته است

صومی گفت: متاسفانه به دلیل کاهش توجه به پروتکل‌های بهداشتی، میانگین سن مبتلایان به کرونا نسبت به گذشته کاهش یافته است.

به گزارش آناج، محمدحسین صومی رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز در جلسه ستاد مدیریت و مقابله با کرونا آذربایجان شرقی، آخرین وضعیت شیوع کرونا در استان را تشریح کرد و اظهار داشت: بیش از 30 هزار نفر در استان به کرونا مبتلا شده‌اند که بیش از 95 درصد آنها درمان شده‌اند.

وی با بیان اینکه 4.5 درصد از مبتلایان استان بر اثر این بیماری جان باخته‌اند، گفت: 84 درصد از فوت‌شدگان دارای بیماری زمینه‌ای شناخته‌شده بوده‌اند.

 رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز، تصریح کرد: متاسفانه به دلیل کاهش توجه به پروتکل‌های بهداشتی، میانگین سن مبتلایان به کرونا نسبت به گذشته کاهش یافته است.

صومی، میانگین سنی مبتلایان به کرونا در استان را 53 سال عنوان کرد و افزود: میانگین سن فوت‌شدگان کرونایی آذربایجان شرقی هم 69 سال است.

 وی از بستری 50 درصدی مبتلایان به کرونا در آذربایجان شرقی خبر داد و گفت: 50 درصد بقیه سرپایی درمان می‌شوند یا در قرنطینه خانگی دوره درمان خود را طی می‌کنند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز، خواستار توجه مردم به علائم کرونا و عدم حضور در اماکن عمومی و کنترل رفت و آمدها شد و خاطر‌نشان کرد: مراکز 16 ساعته سلامت، همچنان برای ارائه خدمات در زمینه کرونا فعال هستند.

انتهای پیام/

  • تایید شده
  • در 1399/06/19
  • ساعت 4:30