تاریخ : يکشنبه 23 شهريور 1399
کد 48594
منبع : پایگاه اطلاع رسانی آناج مشاهده خبر در سایت منبع

در آئین آغاز فصل دوم سریال جلال در تبریز مطرح شد؛

جلال، اوج نمایش یک خانواده طراز اسلامی و ایرانی است

فاطمی گفت:سریال جلال اوج نمایش یک خانواده طراز اسلامی و ایرانی است که در حوزه تاریخی و مستندات دفاع مقدس وجود دارد.

به گزارش آناج، سید عباس فاطمی رئیس مرکز سیمای استان‌های صداوسیما ظهر امروز در آئین آغاز رسمی فصل دوم سریال تاریخی جلال در تبریز گفت: در سریال جلال عشق واقعی نسبت به انقلاب و دفاع مقدس خلق شد و جلال کفتر باز، تبدیل به یک انقلابی و معتمد تبدیل می‌شود.

وی ادامه داد: امام (ره) مسیر انقلاب را طوری قرار دادند که جوانانی مانند باکری‌ها و تجلایی ها به وجود آمدند. این سریال داستان زندگی زنانی است که همسرانشان در جنگ شهید شده‌اند و آنها عاشقانه زندگی می‌کنند. ۵ فصل برای این سریال طراحی شده است که امیدواریم با همین شور و شوق ادامه پیدا کند

فاطمی ابراز داشت: این کار از درون همه باورها و عاشقانه‌های دل کارگردان بیرون آمده و قدم قدم این اثر را ماندگار می‌کند. این اثر وحدت بخش بوده و وفاداری یک مرد به همسرش در این سریال مطرح شده که در خیلی فیلم‌های دنیا وجود ندارد.

رئیس مرکز سیمای استان‌های صداوسیما افزود: این سریال اوج نمایش یک خانواده طراز اسلامی و ایرانی است که در حوزه تاریخی و مستندات دفاع مقدس وجود دارد.

وی ادامه داد: مقام معظم رهبری از ما خواستند که تاریخ انقلاب و دفاع مقدس را نشان دهیم، الان سریال شهید شهریاری و شهید باهنر را کلید زده‌ایم و سریال‌های دیگری نیز از این قبیل را کلید خواهیم زد.

فاطمی ادامه داد: باید در یک برنامه مدون این قهرمان‌ها را نشان دهیم که مردم بدانند باکری‌ها چگونه باکری شدند. چگونه شفیع زاده‌ها، شفیع زاده شدند و بنیان موشکی ما را قوی کردند.

وی گفت: در تبریز مردانی بزرگ و رویدادهایی مهم داریم که سریال جلال بخشی از آن را به نمایش می‌گذارد. در فصل دوم سریال از ۲۹ بهمن ۵۷ تا آزادی سوسنگرد را نشان خواهیم داد و در فصل‌های بعد نیز ادامه تاریخ مانند شهدای مدافعان حرم را به نمایش می‌گذاریم.

  • تایید شده
  • در 1399/06/23
  • ساعت 16:30