تاریخ : يکشنبه 23 شهريور 1399
کد 48596
منبع : جام نیوز مشاهده خبر در سایت منبع

واکنش عضو جبهه پایداری به حکم قصاص نوید افکاری

عضو شورای مرکزی جبهه پایداری با اشاره به قصاص نوید افکاری گفت: برخی افراد و جریانات در برابر اتخاذ سیاست‌های دوگانه و تأمل برانگیز پاسخ روشنی برای افکار عمومی ندارند. حمایت از قاتل و عدم حمایت از محکومیت طبری، نشانه نوعی شکست گفتمانی و فروپاشی ایدئولوژیک است.

به گزارش جام نیوز، حجّت‌الاسلام قاسم روانبخش، عضو شورای مرکزی جبهه پایداری در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری فارس، با اشاره به فضاسازی‌های برخی رسانه‌ها پس از قصاص نوید افکاری، جوانی که به جرم قتل عمد قصاص شد، گفت: هفته گذشته رسانه‌های جریان مدعی اصلاحات هماهنگ با رسانه‌های بیرونی استکبار که در نهایت به هم‌آوایی با ترامپ نیز کشیده شد، موضوع اعدام یک قاتل را به عنوان یک سوژه مهم قرار داده بودند.

وی با بیان اینکه یک هشتک در راستای زیر سوال بردن نظام اسلامی و اتهام‌های ضد حقوق بشری به جمهوری اسلامی صورت گرفت، گفت: علی‌رعم این حرکات، دستگاه قضایی کشور که باید از حق عموم مردم دفاع کند تسلیم این فشارها نشد و از حقوق خانواده مقتول دفاع کرد.

دبیر سیاسی هفته نامه پرتو ادامه داد: بی تردید بر اساس آیات قرآن قصاص در قرآن کریم خانواده مقتول در ماجرای قتل عمد فرزندشان، حق قصاص دارند. از آن جایی که اولیای دم به بخشیده شدن قاتل رضایت ندادند و خواهان اجرای قصاص شدند وظیفه دستگاه قضایی بود که این حکم را اجرا کند.

روانبخش با بیان اینکه چنان‌چه دستگاه قضایی تسلیم هشتگ‌های هدایت شده از بیرون می‌شد می‌بایست دست از اجرای عدالت بردارد، ‌اظهار داشت: متاسفانه جریان مدعی اصلاحات به جای دفاع از مظلوم و خانواده ای که بی جهت و بی دلیل پدر و نان آور خودشان را از دست داده اند و پدر و مادر پیری که فرزندشان را از دست داده اند از قاتل و خانواده او دفاع می کنند!

وی ادامه داد: همزمان با اینکه یک قاتل به سزای اعمالش می رسد، پرونده یک جنایتکار و خائن دیگری به نام طبری که در دستگاه قضایی رشد کرده و خون و مال مردم و بیت المال را مکیده است به سرانجام می رسد و به بیش از ۳۱ سال زندان و بازگرداندن کلیه اموال به غارت رفته که چندین هزار میلیارد تومان تخمین زده می شود محکوم می‌شود، ولی متاسفانه این اقدام قاطع دستگاه قضایی در رسانه‌های این جماعت هیچ انعکاسی پیدا نمی‌کند.

روانبخش با بیان اینکه معلوم نیست علت سکوت و بی‌تفاوتی برخی جریانات در برابر اقدام مهم قوه قضائیه چیست، گفت: آیا این جماعت از اجرای عدالت ناراحت هستند یا از این بیم دارند که انعکاس این خبر مهم، موجب بالا رفتن محبوبیت دستگاه قضایی  و تقویت امید در دل مردم شود؟ و در نقطه مقابل، موجب بی اعتباری حامیان حسن روحانی یعنی همان اصلاح طلبان شود که به دلیل اتخاذ سیاست های سست و نرم خود، کشور را به این روز نشانده اند.

عضو شورای مرکزی جبهه پایداری افزود: به هر حال برخی افراد و جریانات در برابر اتخاذ سیاست‌های دوگانه و تأمل برانگیز پاسخ روشنی برای افکار عمومی ندارند. حمایت از قاتل و عدم حمایت از محکومیت طبری، نشانه نوعی شکست گفتمانی و فروپاشی ایدئولوژیک است.

 

 

  • تایید شده
  • در 1399/06/23
  • ساعت 15:19