تاریخ : يکشنبه 23 شهريور 1399
کد 48599
منبع : تسنیم مشاهده خبر در سایت منبع

درباره حضور شهردار در جلسات هیئت دولت سلیقه‌ای عمل می‌شود

عضو سابق شورای شهر تهران گفت: متأسفانه درباره حضور شهردار در جلسات هیئت دولت سلیقه ای عمل می شود و همسو بودن مدیریت شهری، دولت و مجلس هیچ دستاوردی برای شهر تهران نداشت.

مرتضی طلایی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، درباره حضور شهردار تهران در جلسات هیئت دولت، اظهار کرد: ضرورت حضور شهردار تهران در جلسات هیئت دولت به عنوان یک حق عمومی برای مردم تهران که به نوعی هزینه پایتخت بودن تهران را پرداخت می‌کنند، بر هیچ کس پوشیده نیست.

وی ادامه داد: حاکمیت، پایتخت را در تهران قرار داده و این امر همانطور که دارای مزیت‌هایی است، مشکلاتی هم دارد که این مشکلات متوجه مردم می شود. شهردار تهران با حضور در جلسات هیئت دولت می تواند روابط دولت با مدیریت شهری را تنظیم و مشکلات را پیگیری کند.

عضو سابق شورای اسلامی شهر تهران تصریح کرد: در گذشته بر حضور شهردار در جلسات هیئت دولت اصرار داشتیم و اکنون نیز بر انجام این کار اصرار داریم تا مشکلات شهر تهران در سطح مدیران ارشد و کارگزان نظام حل و فصل شود زیرا شهردار تهران نمی‌تواند به تنهایی موضوعاتی مانند حمل و نقل عمومی، بافت فرسوده، آلودگی هوا و غیره را حل کند بنابراین درباره ضرورت انجام این کار بحثی نیست.

وی افزود: اما متأسفانه درباره این موضوع سلیقه‌ای عمل می‌شود و در دوره فعلی مدیریت شهری که مجلس و دولت با آنها همسو بودند بهترین فرصت بود تا بخشی از مشکلات اساسی شهر تهران حل شود، مدیریت یکپارچه شهری محقق و در راستای حل مشکلات حمل و نقل عمومی گامی برداشته شود اما متأسفانه همسو بودم این سه مجموعه هیچ دستاوردی برای شهر و شهروندان نداشت.

طلایی با اشاره به اینکه دود رفتارهای سلیقه‌ای و سیاسی به چشم مردم می‌رود، خاطرنشان کرد: حناچی با انجام یک وظیفه قانونی تحریم می‌شود و در جلسات هیئت دولت حضور نمی‌یابد؛ این رفتارها زیبنده یک دولت نیست! تراز یک دولت برای یک کشور و ملت 80 میلیونی این نیست که رفتارهای سیاسی و سلیقه ای را جایگزین رفتارهای قانونمند و به نفع مردم کند. نتیجه همین رفتارهاست که وضعیت جامعه از نگاه، به این روز گرفتار شده است.

انتهای پیام/

 

  • تایید شده
  • در 1399/06/23
  • ساعت 15:9