تاریخ : يکشنبه 10 بهمن 1395
کد 4903
منبع : خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) مشاهده خبر در سایت منبع

استقرار 50 تیم اورژانس تهران در مراسم تشییع شهدای آتش نشان

تهران- ایرنا- مدیر روابط عمومی مرکز اورژانس تهران از ارائه خدمات امدادی و درمانی 50 تیم این مرکز در مراسم تشییع شهدای آتش نشان خبر داد.
حسن عباسی عصر شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: تکنسین های اورژانس تهران از ساعت 7 صبح فردا (دوشنبه) با استفاده از 37 دستگاه آمبولانس، 3 دستگاه اتوبوس آمبولانس و 10 دستگاه موتور آمبولانس در داخل و محوطه های مصلای امام خمینی (ره) و مسیرهای منتهی به بهشت زهرا(س) مستقر می شوند.
وی بیان کرد: در مراسم تشییع پیکر شهدای آتش نشان 90 کادر درمانی متشکل از پزشک، پرستار و کارشناس فوریت های پزشکی در صورت نیاز خدمات امدادی و درمانی به شرکت کنندگان در این مراسم ارائه می کنند.
مدیر روابط عمومی مرکز اورژانس تهران از شرکت کنندگان در این مراسم درخواست کرد ضمن همکاری با عوامل اورژانس تهران به هنگام وقوع هرگونه حادثه ای ضمن حفظ خونسردی خود مراتب را به سامانه 115 و یا عوامل مستقر در محل اطلاع دهند.
مراسم تشییع و خاکسپاری شهدای آتش نشان حادثه پلاسکو ساعت 8:30 دقیقه فردا(دوشنبه) از مصلای بزرگ تهران به سمت بهشت زهرا(س) برگزار می شود.
همچنین مراسم ترحیم و یادبود شهدای آتش نشان، ساعت 14 تا 16 روز چهارشنبه 13 بهمن در مدرسه عالی شهید مطهری برگزار می شود.
ساختمان پلاسکو واقع در خیابان جمهوری تقاطع خیابان فردوسی حدود ساعت 8 صبح روز پنجشنبه(30 دی) دچار حریق شد و پس از حدود سه ساعت عملیات اطفا حریق، ساختمان یکباره به طور کامل فروریخت و تعدادی از آتش نشانان و شهروندان زیر آوار ماندند.
بعد از 9 روز تلاش امدادگران، پیکر 15 شهید آتش نشان از زیر آوار خارج شدند که با احتساب شهادت یک آتش نشان در بیمارستان شهید مطهری، 16 آتش نشان در حادثه پلاسکو به درجه رفیع شهادت نائل شدند.
همچنین اجساد چهار شهروند نیز از زیر آوار پلاسکو خارج شد.
خبرنگار: سید محمد جواد آل داود انتشاردهنده: موسی فعالیان
تهرام/7243/ 1539
  • تایید شده
  • در 1395/11/10
  • ساعت 21:44