تاریخ : چهارشنبه 12 آذر 1399
کد 49596
منبع : تسنیم مشاهده خبر در سایت منبع

تهران| کاهش ۳۰ درصدی استفاده از حمل‌ونقل عمومی/ استمرار برخی محدودیت‌ها در هفته آتی

فرمانده ستاد مقابله با کرونا در کلان‌شهر تهران با اشاره به کاهش ۳۰ درصدی استفاده از حمل و نقل عمومی در تهران، از استمرار برخی محدودیت‌های کرونایی در پایتخت خبر داد.

به گزارش گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران پویا، دکتر علیرضا زالی درباره تاثیر اعمال محدودیت‌های کرونایی اظهار کرد: آثار اعمال محدودیت‌ها بر میزان مرگ و میر، بستری و مراجعه سرپایی در هفته‌های آتی منعکس خواهد شد.

وی با اشاره به تغییر وضعیت تهران از قرمز به نارنجی ادامه داد: بالغ بر 30 درصد ترافیک و تردد درون شهری و 30 درصد استفاده از حمل و نقل عمومی در هفته اخیر کاهش پیدا کرده است. علیرغم اینکه برخی از دستگاه‌ها در خصوص تعطیلی کارمندان اقدامی نکردند، شاهد کاهش مراجعه به بخش‌های اداری بودیم.

به گفته فرمانده ستاد مقابله با بیماری کرونا در تهران، 145 هزار بازدید تلفیقی با محوریت نیروی انتظامی در 10 روز اخیر انجام شد که گزارش‌ها حاکی از اجرای 90 درصد دستورالعمل‌ها توسط اصناف شهر تهران است.

 زالی همچنین از شهروندان و کسبه به علت این همراهی با توجه به محدودیت‌ها تشکر و بیان کرد: استمرار این همراهی‌ها قطعا اثرات مطلوبی در پی دارد و می‌تواند نویدبخش روزهای خوبی باشد.

وی تصریح کرد: محدودیت‌های اعمال شده در شهرهای با وضعیت نارنجی بیماری، متفاوت با شهرهای با وضعیت قرمز است. از هفته آینده در مشاغل اضطراری تصمیم بر حضور دو سوم کارکنان و در سایر بخش‌ها و اداره‌های دولتی، غیردولتی و خصوصی تصمیم بر حضور 50 درصد کارکنان خواهد بود. برخی از محدودیت‌های مشاغل گروه 3 و 4 استمرار خواهد داشت، مدارس، دانشگاه‌ها، حوزه علمیه، نمازهای جماعت و جمعه و فعالیت‌های آیینی کماکان در تهران تعطیل خواهد بود.

فرمانده ستاد مقابله با بیماری کرونا در تهران، عنوان کرد: محدودیت‌های تردد شبانه و ممنوعیت ورود خودروهای غیربومی کماکان از هفته آینده در شهرهای قرمز و نارنجی اعمال خواهد شد.

وی در پایان گفت: وضعیت نگران کننده اقتصادی فشار قابل توجهی بر اصناف وارد می‌کند، به همین دلیل باید با کنترل گلوگاه شیوع بیماری از جمله ناوگان حمل و نقل عمومی و اداره‌ها، تصمیمات طوری اتخاذ شود که اصناف را دچار مشکل نکند.

انتهای پیام/

  • تایید شده
  • در 1399/09/12
  • ساعت 23:54