تاریخ : سه شنبه 30 دي 1399
کد 49687
منبع : جام نیوز مشاهده خبر در سایت منبع

نتیجه یک تحقیق دانشگاهی: خودکشی در میان زنان و کودکان سر به فلک گذاشته است

براساس تحقیق انجام شده از سوی دانشگاهیان توکیو و هنگ‌کنگ، موج دوم شیوع بیماری عالم‌گیر کووید-۱۹ بر بهداشت روانی مردم در ژاپن تاثیر گذاشته و نرخ خودکشی در میان زنان و کودکان سر به فلک گذاشته است.

به گزارش جام نیوز، نرخ خودکشی در ژاپن، در ماه‌های ژوئیه و اکتبر ۱۶ درصد افزایش داشت در حالی که طی موج اول شیوع این ویروس کاهش قابل توجهی داشت چرا که دولت به مردم کمک‌ مالی می‌کرد. 

 

طی موج اول شیوع این بیماری بین فوریه و ژوئن ۲۰۲۰ نرخ خودکشی ۱۴ درصد کاهش یافت چرا که نه تنها دولت به شهروندان یارانه ارائه کرده بود، ساعات کاری را نیز کاهش داده و مدارس را تعطیل کرده بود. 

 

نرخ خودکشی در ماه‌های ژوئیه و اکتبر در ژاپن در مقایسه با همین مقطع در سال گذشته افزایش داشته است، در کشوری که یکی از بالاترین آمار خودکشی را در جهان دارد. 

 

نویسندگان این تحقیق که در نشریه «نیچر هیومن بیهویر» منتشر شده، گفتند: «برعکس شرایط اقتصادی عادی، بیماری عالم‌گیر جاری به نحوی نامتناسب بر سلامت روانی کودکان، نوجوانان و زنان (به ویژه بانوان خانه‌دار) تاثیر گذاشته است.» 

 

به گزارش ایندیپندنت، خودکشی یکی از مشکلات دیرینه دولت ژاپن است. در سال ۲۰۱۶، آمار مرگ با خودکشی این کشور ۱۸.۵ درصد برای هر صد هزار نفر بود که تنها بعد از کره جنوبی قرار دارد. 

 

آمار دولت از ماه نوامبر ۲۰۱۶ تا اکتبر ۲۰۲۰ نشان می‌دهد خودکشی در میان کودکان در موج دوم شیوع این بیماری در مقایسه با دیگر مقاطع در این بازه زمانی بعد از تعطیلی مدارس ۴۹ درصد افزایش داشته است. 

 

تاثیر این بیماری عالم‌گیر به طور عمده در میان زنان و کودکان دیده می‌شود چرا که آمار خودکشی در میان زنان ۳۷ درصد و در میان کودکان و نوجوانان ۴۹ درصد افزایش داشته است. 

 

بنابر یافته این تحقیق، زنان از همه بیشتر تحت تاثیر قرار گرفته‌اند که احتمالا به دلیل افزایش فشار بر مادران شاغل و افزایش گزارش‌های خشونت خانگی است.

 

106

  • تایید شده
  • در 1399/10/30
  • ساعت 17:20