تاریخ : يکشنبه 5 بهمن 1399
کد 49791
منبع : جام نیوز مشاهده خبر در سایت منبع

واکسن آمریکایی کرونا همچنان قربانی می‌گیرد

یک فرد از اهالی ایالت کالیفرنیای آمریکا اندکی پس از دریافت واکسن کرونا جان خود را از دست داد.

به گزارش سرویس بین‌الملل جام نیـوز به نقل از روزنامه نیویورک پست، یک فرد از ساکنان ایالت کالیفرنیا ساعاتی پس از دریافت واکسن کرونا جان باخت.

مقامات کلانتری شهر پلاسر در پیامی در حساب فیس بوک خود بدون ارائه جزئیاتی از این حادثه اعلام کرد علت مرگ این فرد در دست بررسی است. بنا به اطلاعات مندرج در فیس بوک اداره کلانتری پلاسر، این فرد در ماه دسامبر به بیماری کرونا مبتلا شد و چند ساعت پس از دریافت واکسن کرونا جان خود را از دست داد.

در گزارش اداره کلانتری پلاسر به جزئیات بیشتری درباره این فرد اشاره نشده است و هنوز مشخص نیست که وی کدام یک از دو واکسن فایرز یا مدرنا را دریافت کرده است.

هر روز خبر‌های تازه‌ای از مرگ و عوارض جانبی شدید واکسن‌های آمریکایی کرونا منتشر می‌شود. این در حالی ست که هر دو واکسن فایزر و مدرنا تائیدیه دریافت کرده و میلیون‌ها دوز از آن در آمریکا و دیگر کشور‌های دنیا پخش شده است.

واکسنی که شرکت پژوهشی و داروسازی بیون‌تک آلمان با مشارکت شرکت آمریکایی فایزر تولید کرد نخستین بار ۱۴ دسامبر (۲۴ آذر) اندکی پس از دریافت مجوز به یک شهروند آمریکایی تزریق شد. گفته می‌شود واکسن بیون‌تک-فایزر در برابر ابتلا به بیماری کرونا، ایمنی ۹۵ درصدی ایجاد می‌کند. این میزان برای واکسن مدرنا ۸۶ درصد گزارش شده است. سازمان غذا و داروی آمریکا و آژانس دارویی اتحادیه اروپا، مستقر در آمستردام مجوز استفاده از واکسن مدرنا را صادر کرده اند. 

با وجود عوارض جانبی شدید و حتی مرگ ناشی از تزریق واکسن کرونای شرکت آمریکایی فایزر، رسانه‌های غربی در اقدامی هماهنگ و تعمدی این اخبار را به خوبی پوشش نمی‌دهند.

 

باشگاه خبرنگاران

  • تایید شده
  • در 1399/11/05
  • ساعت 11:41