تاریخ : دوشنبه 11 بهمن 1395
کد 5024
منبع : تسنیم مشاهده خبر در سایت منبع

مدیر بازرسی و نظارت اصناف البرز:

۶۰ درصد کالاهای سلامت موجود در بازار در استان البرز قاچاق است

مدیر بازرسی و نظارت اصناف استان البرز گفت: در حوزه کالاهای سلامت محور در رصدی که داشته‌ایم بیش از ۶۰ درصد کالاهای موجود در بازار قاچاق است که با هماهنگی‌های صورت گرفته شاهد کمتر شدن کالای قاچاق هستیم.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرج، رمضان رستمی در حاشیه نخستین همایش و نمایشگاه کاهش مصرف محصولات آرایشی و بهداشتی قاچاق و تقلبی که صبح امروز در سالن همایش‌های میلاد در کرج برگزار شد در جمع خبرنگاران اظهار داشت:امیدواریم با این روند در سال اقتصاد مقاومتی بتوانیم به تولیدات داخل کمک و از ورود کالای قاچاق به کشور جلوگیری کنیم.

مدیر بازرسی و نظارت اصناف استان البرز افزود: در حوزه کالاهای سلامت محور در رصدی که داشته‌ایم بیش از 60 درصد کالاهای موجود در بازار قاچاق است که با هماهنگی‌های صورت گرفته شاهد کمتر شدن کالای قاچاق هستیم.

رستمی با بیان اینکه امیدواریم که ویترین‌های فروشگاه‌های عرضه لوازم آرایشی و بهداشتی خالی از کالای قاچاق باشد و مردم با خیال راحت خرید کنند، اظهار داشت: قالب این محصولات در شرایط بسیار نامطلوب در خارج از کشور تولید و به صورت قاچاق وارد کشور می‌شود.

وی با تاکید بر اینکه به شدت با کالای قاچاق مبارزه می‌کنیم، افزود: امیدواریم افراد از عرضه کالای قاچاق خودداری کنند و مردم نیز همکاری لازم را داشته باشند چرا که عمده محصولات آرایشی و بهداشتی موجود قاچاق است.

مدیر بازرسی و نظارت اصناف استان البرز گفت: انبارهایی کشف شده‌اند که بیش از یک میلیارد تومان کالای قاچاق داشته است و در همین حوزه‌ها بالغ بر 450 میلیون تومان عرضه کالای قاچاق داشته است، عمده فعالیت و تمرکز ما روی قاچاق عمده و سازمان یافته و انبار‌های جانبی سطح استان است و با هماهنگی با سازمان‌های مربوطه فضای ناامنی را برای کالای قاچاق فراهم کرده‌ایم.

انتهای پیام/

  • تایید شده
  • در 1395/11/11
  • ساعت 12:32