تاریخ : دوشنبه 11 بهمن 1395
کد 5081
منبع : تسنیم مشاهده خبر در سایت منبع

مدیرکل ورزش و جوانان اردبیل:

کمیته‌های ترویج فرهنگ ازدواج توسط سمن‌های اردبیل راه‌اندازی شود

مدیرکل ورزش و جوانان استان اردبیل گفت: سازمانهای مردم نهاد استان اردبیل باید با تشکیل کمیته‌های لازم در حوزه ترویج و گسترش فرهنگ ازدواج در این راستا اقدام کنند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اردبیل، ایوب بهتاج ظهر امروز در جلسه منتخبان مجمع استانی سازمانهای مردم نهاد استان اردبیل اظهار داشت: اولین مجمع انتخابی سازمان‌های مردم نهاد استان با هدف شناسایی استعداد، افکار و اندیشه‌های جوانان و فعالیت هرچه بهتر سمن‌ها برگزار شده و ایده‌ها و فعالیتهای این سازمانها با هدف توسعه این فعالیتها و اقدامات مورد بررسی قرار می‌گیرد.

وی بیان کرد: از آنجا که منتخبان سازمانهای مردم نهاد استان اردبیل موظف هستند که هر ماه 2 جلسه برگزار کنند تا مشکلات سازمانهای مردم نهاد را بررسی و در راستای ارتقای فعالیت این تشکلها اقدامات لازم را انجام دهند، امروز نخستین جلسه برگزار شده و انتظار می‌رود تداوم این جلسات زمینه‌ساز توسعه فعالیتهای این انجمنها شود.

 مدیرکل ورزش و جوانان استان اردبیل با اشاره به آمار پایین ازدواج در استان افزود: یکی از راههای ترغیب جوانان به ازدواج کردن، زمینه سازی این مساله در اجتماع است و هر مکانی که جوانان در آن حضور دارند می تواند به عنوان بهترین مکان برای گسترش فرهنگ ازدواج باشد.

بهتاج تصریح کرد: مکانهایی مثل دانشگاهها، مساجد، کلینیکهای روانشناسی و مشاوره، ادارات و کارخانجات و غیره می‌توانند به عنوان بهترین مکانها برای گسترش فرهنگ ازدواج باشد که سازمانهای مردم نهاد باید با تشکیل کمیته‌های لازم در این راستا اقدام کنند.

وی گفت: همه باید پایبند به آرمانهای نظام مقدس جمهوری اسلامی و امام راحل باشیم تا جریانات مقطعی نباشد و باید کاری کنیم تا ایجاد نشاط و امید و مثبت اندیشی در جامعه امری پایدار باشد به طوری که استواری پیوند خانواده و تأمین سلامت روان کودکان شادی و نشاط در خانواده است.

مدیرکل ورزش و جوانان استان اردبیل با اعلام حمایت اداره کل ورزش و جوانان از حوزه کارآفرینی که از نیروهای جوان برای کارگاه اقدام می‌کنند، بیان کرد: این واحدها با دریافت وام چهار درصدی می‌توانند از این حمایتها برخوردار شوند.

انتهای پیام/

  • تایید شده
  • در 1395/11/11
  • ساعت 16:6