تاریخ : سه شنبه 12 بهمن 1395
کد 5242
منبع : خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) مشاهده خبر در سایت منبع

فرماندار بانه:

فرهنگ مشارکت آگاهانه باید از طریق بانوان در جامعه نهادینه شود

سنندج- ایرنا- فرماندار بانه گفت: بانوان بخش تاثیر گذار جامعه هستند و فرهنگ مشارکت آگاهانه در بخش های مختلف باید از طریق بانوان در جامعه نهادینه شود.
به گزارش خبرنگار ایرنا محمد فلاحی روز سه شنبه در جلسه کمسیون بانوان فرمانداری که در سالن جلسات فرمانداری برگزار شد، افزود: بانوان حافظ ارزش های دینی، اخلاقی و فرهنگی جامعه هستند و نقش زیادی در انتقال این ارزش ها به جامعه و نسل های آینده دارند.
وی تاکید کرد: با توجه به نقش مهم و تاثیر گذار بانوان در بخش های مختلف جامعه از بانوانی که در زمینه اقتصادی بویژه احیای فعالیت های اقتصادی بومی محلی فعالیت دارند حمایت و از تجربیات بانوان توانمند در زمینه اقتصادی استفاده می شود.
فلاحی اشتغالزایی بانوان شهرستان بانه را با توجه به ظرفیت های محلی و فرهنگی شهرستان ضروری دانست و خاطر نشان کرد: در شهرستان بانه با توجه به ظرفیت های خوبی که برای اشتغال بانوان فراهم است بانوان باید در بخش های مختلف فعالیت اقتصادی داشته باشند.
وی با اشاره به اینکه بانوان باید در جامعه مشارکت فعال داشته باشند ادامه داد: فعالیت بانوان در جامعه سبب رشد و پویایی آن جامعه می شود و جامعه را از گزند فرهنگ بیگانه، جهل و نادانی در امان می ماند.
فرماندار بانه تاکید کرد: هیچ عاملی نباید مانع از حضور زنان در عرصه‌های اجتماعی، فرهنگی و ورزشی شود چراکه فعالیت در بخش هایی سبب سلامتی جسم و روان بانوان و در نتیجه سلامت جامعه می شود.
فلاحی خواستار ایجاد تشکل‌های مردم‌ نهاد با حضور بانوان شد و افزود: از ایجاد تشکل های ورزشی، فرهنگی و اجتماعی با محوریت بانوان حمایت می کنم.
وی افزود: آموزش بانوان و مشارکت آنان در توسعه اقتصادی نقش بسزایی در توسعه همه جانبه کشور ایفا می کند و همچنین آموزش می تواند آنان را در پرورش فرزندان سالم یاری کند.
شهرستان مرزی بانه در 242 کیلومتری غرب سنندج مرکز استان کردستان واقع شده است.
7469/6108
**خبرنگار: زینب طلائی /**انتشار دهنده: امید بهمنی
**آگاهی از آخرین اخبار استان کردستان در کانال زیر:
@IRNASANANDAJ
https://telegram.me/joinchat/DHygAj7hzZXSBJmWuX3Bvg
  • تایید شده
  • در 1395/11/12
  • ساعت 18:4