تاریخ : سه شنبه 12 بهمن 1395
کد 5247
منبع : خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) مشاهده خبر در سایت منبع

90 هزار نوزاد طی 6 ماه در بیمارستان های تامین اجتماعی متولد شدند

تهران - ایرنا - معاون درمان سازمان تامین اجتماعی گفت: بیش از 90 هزار نوزاد در 6 ماهه نخست امسال در بیمارستان ‌های سازمان تامین اجتماعی متولد شدند.
به گزارش روز سه شنبه ایرنا از سازمان تامین اجتماعی، محمدعلی همتی اظهار کرد: طی این مدت در ٦٠ بیمارستان ملکی این سازمان، ٩٠ هزار و ٣٠٨ مورد زایمان انجام گرفت که ٣١ درصد از کل این زایمان‌ ها مربوط به مادرانی بود که برای اولین بار مادر می شدند.
همتی ، مجموع سزارین‌ های انجام شده در مراکز ملکی را ٤١ هزار و ٧٨٥ مورد بیان کرد که ٢٥ درصد این شمار به مادرانی تعلق داشت که برای بار اول ، بارداری را تجربه می کردند.
وی ادامه داد:‌ همچنین ٦٥ درصد سزارین ها نیز به مادرانی مربوط می شد که سزارین آنها تکراری بود و ١٠ درصد از سزارین ‌های انجام شده هم مربوط به مادرانی گزارش شد که زایمان قبلی آنها به روش زایمان طبیعی بوده است.
وی ادامه داد: در 6 ماهه اول سال ١٣٩٥، تعداد ٤٦٠ هزار و ٥٦ نفر بیمار در مراکز درمانی ملکی سازمان تامین اجتماعی بستری شده ‌اند و میانگین درصد اشغال تخت بیمارستان ‌های ملکی سازمان در این مدت، معادل ٧٤ درصد بوده است.
وی تصریح کرد: ٦٦ درصد بیمارستان ‌های ملکی سازمان در همین مدت دارای اشغال تخت بیشتر از ٧٠ درصد بوده است که به لحاظ طبقه ‌بندی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در رده مطلوب قرار دارد.
معاون درمان سازمان تامین اجتماعی ادامه داد: ٢١ درصد بیمارستان ‌های تامین اجتماعی در 6 ماهه اول سال ١٣٩٥دارای اشغال تخت بین ٦٠ تا ٧٠درصد بوده و در رده متوسط قرار گرفته است .
همتی، اظهارکرد: بیش از ٢٥٨ هزار مورد عمل جراحی بستری در مراکز درمانی ملکی این سازمان انجام گرفته که بیشترین رشد در تقسیم بندی درصد موارد جراحی بستری، مربوط به عمل‌ های جراحی بزرگ بوده که از ١٤درصد در 6ماهه اول سال ٩٤ با رشد 1 / 5 درصدی به 15 درصد در این مدت رسیده است.
سازمان تامین اجتماعی دارای 60 بیمارستان ملکی است که به همراه بیمارستان های طرف قرارداد به حدود 42 میلیون بیمه شده خود خدمات درمانی رایگان ارائه می دهد.
اجتمام**7268
تنظیم کننده: مهناز بیرانوند
آگاهی از آخرین اخبار اجتماعی و حوادث ایران و جهان در کانال تلگرام گروه اجتماعی ایرنا:
@irnaej
https://t.me/irnaej
  • تایید شده
  • در 1395/11/12
  • ساعت 18:36