تاریخ : سه شنبه 12 بهمن 1395
کد 5294
منبع : خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) مشاهده خبر در سایت منبع

مدیرکل ورزش و جوانان خراسان رضوی:

فضای مجازی از بزرگترین عوامل آسیب های اجتماعی است

سبزوار- ایرنا- مدیرکل ورزش و جوانان خراسان رضوی گفت: فضای مجازی از بزرگترین عوامل آسیب های اجتماعی در جامعه است که بنیان خانواده های ایرانی را تهدید می کند.
به گزارش ایرنا، کوروش صبوریان روز سه شنبه در نشست ستاد ساماندهی امور جوانان سبزوار افزود: امروز جامعه جوان بیشترین وقت خود را در فضای مجازی سپری می کند که باید با تشکیل کارگروه هایی آسیب های اجتماعی شناسایی و نسبت به رفع آن اقدام شود.
وی اظهار کرد: جوانان فضای مجازی را راهنمای خود می دانند لذا والدین باید با آگاهی از آسیب های این عرصه به رفع نیازهای فرزندان خود توجه کنند.
وی یکی از راههای مقابله با آسیب های اجتماعی را ترویج فرهنگ دینی و سبک زندگی اسلامی دانست و گفت: کانونهای مساجد محل بسیار مناسبی برای آشنایی جوانان با ارزشهای اسلامی است.
صبوریان افزود: جوانان باید با استفاده از اوقات فراغت شرایط رشد شخصیت و استعداهای ذهنی و بدنی خود را فراهم کنند.

* 26 درصد از جمعیت سبزوار جوان هستند
معاون استاندار و فرماندار ویژه سبزوار نیز در این نشست گفت: 82 هزار نفر از جمعیت سبزوار در رده سنی 18 تا 30 سال هستند که 26 درصد جمعیت شهرستان را تشکیل می دهند و ظرفیت مناسب برای توسعه شهرستان به شمار می روند.
احمد برادران افزود: جوانان در شکوفایی کشور نقش بی‌ بدیل دارند و دولت‌ یازدهم به استفاده از ظرفیت جوانان برای پیشرفت و توسعه کشور توجه خاص دارد.
وی ادغام سازمان جوانان و ورزش را از اشتباهات دولت گذشته دانست و اظهار کرد: این امر سبب شد نقش مؤثر جوانان در کشور به ‌خوبی دیده نشود.
وی گفت: مشکل اساسی در آسیب های اجتماعی جوانان، بیکاری است که با کمک به بخش تولید و اشتغال بسیاری از این مشکلات برطرف می شود.
مرکز شهرستان 320 هزار نفری سبزوار در 230 کیلومتری غرب مشهد قرار دارد.
8145/7500/ 6053 خبرنگار: حمیددلاوری هروی ** انتشار دهنده: محمد حسین علی مقدم
  • تایید شده
  • در 1395/11/12
  • ساعت 23:24