تاریخ : چهارشنبه 13 بهمن 1395
کد 5333
منبع : خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) مشاهده خبر در سایت منبع

115 طرح عمرانی حوزه سلامت استان فارس در حال اجرا است

شیراز - ایرنا - معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: هم اینک 115 طرح عمرانی حوزه سلامت استان فارس در حال اجرا است که این طرح ها شامل ساخت 21 بیمارستان، 16 درمانگاه تخصصی و 18 مرکز بهداشت و درمان است.
به گزارش دریافتی روز چهارشنبه ایرنا از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، دکتر سید جلیل معصومی با گرامیداشت سی و هشتمین بهار انقلاب افزود: 21 بیمارستان در حال ساخت در استان فارس یکصد هزار و 243 مترمربع وسعت دارند و 2 دانشکده نیز با 2 هزار و 450 مترمربع زیربنا در حال احداث است.
وی اظهار کرد: یک شبکه بهداشت و درمان با یک هزار و 925مترمربع زیربنا، پنج مرکز غربالگری سرطان با دو هزار و 862مترمربع زیربنا، 16 کلینیک تخصصی در شهرهای استان فارس با 18هزار و 994مترمربع و 18مرکز بهداشت و درمان با 10هزار و 727مترمربع زیربنا از دیگر طرح های در حال اجرا درحوزه سلامت استان فارس است.
معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: چهار پایگاه اورژانس با 564مترمربع، 11خانه پزشک با یک هزار و 8181مترمربع، چهار خانه سرایداری با 96مترمربع، 22خانه بهداشت با 2 هزار و 554مترمربع و سه مورد حصارکشی و محوطه سازی با 900مترمربع در مناطق مختلف استان در حال احداث است.
وی با بیان اینکه پروژه های عمرانی در دست اجرا در حوزه سلامت در استان فارس 292هزار 630مترمربع مساحت دارند گفت: تعدادی پروژه سلامت محور دیگر در حیطه های مختلف خدمات رسانی دانشگاه، با 292هزار و 630مترمربع، در استان هم اکنون در دست اجرا است که با پیشبرد و راه اندازی آنها شاهد تحولی در عرصه ارایه خدمات سلامت در این استان خواهیم بود .
معصومی بیان کرد: در راستای گسترش خدمات سلامت در سراسر مجموعه زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی شیراز، این دانشگاه در سال های 93 تا 95، با عقد تفاهمنامه با کمیته امداد و استانداری، کار ساخت 142 باب خانه بهداشت را آغاز کرد که هم اکنون همه این پروژه ها به بهره برداری رسیده و به چرخه خدمت رسانی به مردم، به ویژه در محروم ترین نقاط استان پیوسته است.
دکتر معصومی از استخدام 750 فارغ التحصیل رشته های پزشکی، غیرپزشکی و پیراپزشکی، الکترونیکی و غیرحضوری شدن فعالیت های اداره طرح پزشکان و پیراپزشکان و اداره نقل و انتقالات، به کارگیری بیش از یک هزار فارغ التحصیل رشته های پزشکی و پیراپزشکی در قالب طرح نیروی انسانی در سال 95، جذب بیش از 150 متخصص و فوق تخصص برای خدمت در مناطق محروم در شهرستان های استان فارس در سال جاری به عنوان بخش دیگری از فعالیت های حوزه سلامت استان یاد کرد.
به گفته وی، راه اندازی سامانه آرشیو و نگهداری تصاویر رادیولوژی تمامی بیمارستان های دانشگاه و گزارش تصاویر از سوی متخصصان رادیولوژی از راه دور(Teleradiology,PACS)، مکانیزه کردن درمانگاه های بهداشتی درمانی در سطح استان فارس، راه اندازی نوبت دهی اینترنتی درمانگاه های شهید مطهری و امام رضا(ع)، راه اندازی مرکز اطلاعات مطابق استانداردهای روز دنیا برای پیاده سازی سامانه های مختلف والکترونیکی کردن خدمات، راه اندازی و تکمیل شبکه زیرساختی ارتباطی مراکز بهداشتی درمانی در سراسر استان فارس، گوشه ای دیگر از خدمات این واحد معاونت توسعه مدیریت و منابع دانشگاه است.
6113/2027
دریافت خبر : نیکنام خشنودی ** انتشاردهنده: سیداحمد نجفی
  • تایید شده
  • در 1395/11/13
  • ساعت 12:25