تاریخ : پنجشنبه 16 دي 1395
کد 543
منبع : تسنیم مشاهده خبر در سایت منبع

اخبار کوتاه استان اردبیل

فعالیت‌های فوق برنامه مدارس استان اردبیل ساماندهی می‌شود

مدیرکل آموزش و پرورش استان اردبیل گفت: با برنامه‌ریزی‌های انجام شده فعالیت‌های فوق برنامه مدارس استان اردبیل ساماندهی می‌شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اردبیل، احمد ناصری ظهر امروز در جلسه کارگروه شناسایی و وصول درآمدهای اختصاصی استان اردبیل اظهار داشت: استفاده از ظرفیت‌های منابع درآمدی و اقدامات لازم برای افزایش بهره‌وری از منابع حاصله بایستی مورد توجه قرار بگیرد تا بتوانیم از این طریق گامهای موثری در رابطه با اقتصاد مقاومتی برداریم.

وی افزود: انتظار داریم در این راستا معاونان و واحدهای تابعه اهتمام ویژه‌ای برای تحقق درآمدهای پیش‌بینی شده داشته باشند تا بتوانیم شاهد بهبود وضعیت کنونی و تحقق سیاستهای اقتصاد مقاومتی باشیم که این موضوع نیازمند اهتمام همه‌جانبه مسئولان مربوطه است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان اردبیل گفت: نیاز است که اسناد مالی و آموزشی هنرستان‌های استان اردبیل بررسی و نظارت شوند و گزارشاتی از بازدیدها در این زمینه ارائه گردد تا بتوانیم از این طریق، حساب‌های مدارس این استان را ساماندهی کرده و اقدامات مهم و اساسی را در رابطه با این موضوع پیاده‌سازی کنیم.

ناصری بیان کرد: یکی دیگر از موضوعاتی که باید مورد توجه واقع شود، بررسی فعالیت‌های فوق برنامه است که به حساب مدارس واریز و توزیع می‌شود و علاوه بر آن نیاز است که فعالیتهای فوق برنامه مدارس استان اردبیل را به صورت همه‌جانبه و اساسی ساماندهی کنیم.

وی تصریح کرد: امیدواریم همکاری مسئولان مربوطه برای رسیدن به اهداف مورد نظر افزایش یابد تا بتوانیم از این طریق اقدامات لازم و اساسی را در این زمینه انجام دهیم و به اهداف خود که تحقق سیاستهای اقتصاد مقاومتی است، نائل آییم، چرا که در غیر این صورت با مشکلات و موانع بزرگ مالی روبرو خواهیم شد.

صدا و سیمای اردبیل رسالت مهمی در رابطه با پوشش صحنه‌های انقلاب دارد

مدیرکل صدا و سیمای مرکز اردبیل در جلسه اطلاع‌ رسانی ستاد دهه فجر که در صدا و سیمای مرکز اردبیل برگزار شد، اظهار داشت: صدا و سیمای استان اردبیل رسالت خطیری در رابطه با پوشش صحنه‌های مرتبط با ایام دهه فجر و صحنه‌های انقلاب اسلامی بر عهده دارد که به همین دلیل اقدامات مهم و اساسی در این رابطه انجام داده تا امسال بتواند به وظایف خود در این زمینه جامه عمل بپوشاند.

عبدالله مددی افزود: ایام‌الله دهه فجر روز استقلال در تمامی کشورهای دنیا محسوب می‌شود و مسئله مهمی است که باید مورد توجه همگان واقع شود و نیاز است که این روزها همه ساله به همگان و به ویژه نسل جوان یادآوری شود، چرا که این ایام نماد استقلال کشورمان بوده و خوشبختانه هر سال پرشورتر از سال گذشته برگزار می‌شود.

مدیرکل صدا و سیمای مرکز اردبیل گفت: انتظار می‌رود که همگان این دو امر انقلابی بودن و انقلابی ماندن را به عنوان دو اصل بسیار مهم مورد توجه قرار دهند، همان طور که رهبر معظم انقلاب اسلامی نیز همیشه به این مسئله توجه ویژه‌ای دارند و این موضوع را به همگان تاکید می‌کنند.

مددی بیان کرد: راهپیمایی 22 بهمن، یک حرکت عظیم مردمی است که می‌تواند مشت محکمی به سمت دشمنان و استکبار جهانی باشد، چرا که این دشمنان همیشه سعی در از بین بردن ارزشهای و آرمانهای دفاع مقدس دارند و از هیچ تلاشی در این زمینه برای رسیدن به اهداف شوم خود و پایمال کردن ارزشهای انقلاب اسلامی دریغ نمی‌کنند.

وی تصریح کرد: در همین راستا و برای پوشش دادن صحنه‌های مهم انقلاب اسلامی در حال حاضر صفحه خبرگزاری صدا و سیما در 17 مرکز استان راه‌اندازی شده و در آینده‌ای نزدیک در اردبیل نیز راه‌اندازی می‌شود که تمهیدات لازم در این زمینه انجام شده است.

مدیرکل صدا و سیمای مرکز اردبیل افزود:‌ امیدواریم در این زمینه مسئولان و دستگاههای مرتبط حمایتهای همه‌جانبه‌ای در این زمینه داشته باشند تا بتوانیم از این طریق به اهداف خود در این رابطه دست یابیم و از آرمانها و ارزشهای انقلاب اسلامی تا پای جان دفاع کنیم.

136 هزار خط دائمی تلفن همراه در اردبیل فعال است

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان اردبیل در جلسه بررسی وضعیت و مشکلات اپراتورهای فعال در استان اردبیل در محل شورای شهر اردبیل اظهار داشت: ارتباط همه بخش های جامعه با حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات یک امر ضروری است.

بهروز رزمی با بیان اینکه شورای اسلامی شهر رکن اصلی توسعه مدیریت شهری است و بدون همراهی و راهنمایی آنها توسعه زیرساختهای حوزه ICT در شهرها امکان پذیر نیست، افزود: تدوین بخشنامه و دستورالعمل واحد از سوی شورای اسلامی شهر برای جلوگیری از برخوردهای سلیقه ای ادارات دولتی در جهت توسعه شبکه ارتباطی و جذب سرمایه گذار می تواند در رفع موانع پیش روی اپراتورهای فعال در استان موثر واقع شود.

وی با اشاره به اینکه هم اکنون در شهرستان اردبیل 136 هزار خط دائمی و 574 هزار خط اعتباری تلفن همراه توسط مشترکین در حال بهره برداری است، گفت: پیشنهاد می کنیم با تشکیل کارگروه مشترک ساماندهی دکل های ارتباطی و مخابراتی ضمن بررسی های تخصصی وضعیت این بخش با شناسائی مکانهای قابل احداث و اجرای دکل، به رفع قسمتی از چالشهای اپراتورها رسیدگی شود.

جشنواره کشوری تندیس یخی به میزبانی سرعین برگزار می‌شود

رئیس هیئت ورزش‌های همگانی استان اردبیل گفت: جشنواره تندیس یخی و آدم‌برفی از ششم و هفتم بهمن‌ماه در شهرستان سرعین برگزار خواهد شد و از هر استان یک تیم در این مسابقات شرکت می‌کنند.

مرتضی تاج‌مهر گفت: در روزهای گذشته مسابقات انتخابی آمادگی جسمانی به شکل پارکور در رده آقایان و بانوان برگزار شد و افراد منتخب که موفق به کسب بالاترین امتیازات شدند در مسابقات کشوری حضور پیدا می‌کنند.

وی تصریح کرد: برای ایّام دهه فجر مسابقات مختلف ورزشی و فرهنگی پیش‌بینی شده و در حال برنامه‌ریزی برای برگزاری مناسب رقابت‌های ایروبیک، دارت، طناب‌کشی و فوتسال هستیم.

تاج‌مهر از برگزاری همایش پیاده‌روی در تمام شهرهای استان در ایّام دهه فجر خبر داد و گفت: با تعامل ایجاد شده با دانشگاه آزاد اسلامی قبل از پایان سال جاری یک دوره کلاس آمادگی جسمانی ویژه دانشجویان برگزار می‌شود.

ذخیره‌سازی سوخت زمستانی در اردبیل

مدیر شرکت نفت منطقه‌ای اردبیل در جلسه شورای اداری منطقه اردبیل اظهار داشت: تلاش و همت کارکنان منطقه در برودت و سرمای هوای 22 درجه زیر صفر برای سوخترسانی زمستانی به ویژه در مناطق روستایی و صعب‌العبور استان مناسب و شایسته قدردانی است.

سیدحجت مدنی با قدردانی از حضور کلیه اعضاء جلسه سوخترسانی فصل سرمای  امسال را بسیار دشوار عنوان کرد که با تلاش کلیه کارکنان انبار نفت اردبیل، شرکتهای حمل و نقل مواد نفتی و  رانندگان نفتکشها این مشکل نیز به راحتی برظرف می‌شود .

وی با بیان اینکه پاییز سردی را پشت سر گذاشته و زمستان نیز برای تامین و توزیع سوخت مورد نیاز هم استانیها با تلاش همکاران عزیز در حال گذر است، گفت: در زمینه تامین سوخت مورد نیاز در ایام زمستان و برودت هوا مشکلی در استان وجود ندارد.

کمبود منابع مالی عاملی مهم در رکود ورزش کارگری استان اردبیل است

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل در جلسه بررسی نحوه بهره مندی واحدهای تولیدی از مزایای تبصره 2 ماده 38 قانون مالیات بر ارزش افزودها در اردبیل اظهار داشت: متاسفانه کمبود منابع مالی یکی از عوامل مهم در رکود ورزش کارگری استان اردبیل است.

قاسم رحیمی بیان کرد: بهره مندی واحدهای تولیدی واجد شرایط از مزایای تبصره 2 ماده 38 قانون مالیات بر ارزش افزوده می تواند گام موثری در توسعه ورزش در واحدهای تولیدی باشد.

وی افزود: در استان اردبیل تنها شرکت نئوپان خلخال توانسته است از مزایای تبصره 2 ماده 38 قانون مالیات بر ارزش افزوده استفاده کند.

توسعه و گسترش ورزش کارگری در اردبیل پیگیری می‌شود

مدیرکل ورزش و جوانان استان اردبیل نیز گفت: یکی از موارد و ظرفیتهایی که باعث توسعه و گسترش ورزش کارگری می شود استفاده از قوانینی همچون تبصره 2 ماده 38 قانون مالیات بر ارزش افزوده است.

ایوب بهتاج از مسئولین امور مالیاتی استان درخواست کرد در این مورد همکاری لازم را با مدیران واحدهای تولیدی استان داشته باشند.

معاون اداره کل امور مالیاتی استان توضیحات کامل در مورد تبصره 2 ماده 38 قانون مالیات بر ارزش افزوده و نحوه بهره مندی واحدهای تولیدی از مزایای این قانون در راستای توسعه ورزش کارگری ارائه کرد و سپس توضیحات تکمیلی در خصوص اسناد و مدارک مورد نیاز و نحوه اقدام واحدهای تولیدی در این زمینه بیان شد.

بر اساس مقاد تبصره 2 ماده 38 قانون مالیات بر ارزش افزوده در صورتی که واحد های تولیدی به منظور ارتقاءمهارت و سلامت کارکنان خود مراکز آموزشی و ورزشی ایجاد کرده و یا در این خصوص هزینه نمایند، با اعلام وزارت کار و امور اجتماعی می توانند 10 درصد عوارض موضوع بند الف این ماده را تا سقف هزینه صورت گرفته درخواست استرداد نمایند، در صورت تایید هزینه های مزبور توسط سازمان امورمالیاتی کشور، وجوه مربوط قابل تهاتر یا استرداد حسب مقررات این قانون خواهد بود.

نجات یک قلاده رودک در شهرستان بیله‌سوار

ماموران یگان حفاظت محیط زیست بیله‌سوار در پی دریافت گزارش در زمینه گرفتار شدن یک قلاده رودک یا گورکن در یک چاه زهکش به محل اعزام شدند.

در این ماموریت ماموران یگان حفاظت موفق شدند این حیوان را که به مدت دو روز در این چاه گرفتار شده بود نجات داده و در طبیعت رهاسازی کنند که در جریان این ماموریت یکی از محیط بانان نیز از ناحیه پا دچار جراحت شد.

راه‌اندازی سیستم سیار صدور کارت ملی هوشمند در مناطق روستایی اردبیل

مدیرکل ثبت احوال استان اردبیل گفت: برای کاهش زمان صدور کارت ملی هوشمند با بکارگیری سیستم های مکانیزه پیشرفته و جدید تلاش می‌شود.

اسد حسن‌زاده بیان کرد: برای جلوگیری از مراجعه روستاییان به مراکز شهرها برای دریافت کارت ملی هوشمند، سیستم های سیار صدور کارت هوشمند ملی در روستاها راه اندازی می شود.

وی از مکانیزه شدن سیستم های صدور شناسنامه در تمام ادارات ثبت احوال و دفاتر پیشخوان دولت در استان خبر داد و افزود: زمان صدور شناسنامه به یک روز و حتی کمتر کاهش یافته است.

مدیرکل ثبت احوال استان اردبیل از تخصیص 800 میلیون ریال برای ادامه عملیات اجرای پروژه ساختمان ثبت احوال بخش شاهرود خلخال در سال جاری خبر داد.

انتهای پیام/

  • تایید شده
  • در 1395/10/16
  • ساعت 22:0