تاریخ : پنجشنبه 14 بهمن 1395
کد 5619
منبع : تسنیم مشاهده خبر در سایت منبع

هوشیاری و تیزبینی نیروهای نظامی و امنیتی بی‌نظیر است

ماموستا کریمی: جریان‌های تکفیری جیره‌خوار کشورهای غربی هستند

امام جمعه موقت بانه گفت: امروزه جریان‌های تکفیری که دست نشانده استکبار و جیره‌خوار کشورهای غربی هستند کمر به قتل و کشتار مسلمانان بسته‌اند و از این طریق در کشورهای اسلامی منطقه ناامنی‌ به وجود می‌آورند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بانه، ماموستا جمال کریمی عصر امروز در یادواره شهدای شهرستان بانه که به مناسبت گرامیداشت ایام‌الله دهه فجر با حضور مسئولان شهرستان در سالن آمفی تئاتر اداره ارشاد و فرهنگ اسلامی بانه برگزار شد، امنیت و آرامش امروز ایران اسلامی را مرهون خون شهداء دانست و اظهار داشت: شهیدان با نثار خون خود و فدا کردن جان عزیزشان امنیت و آرامش را به مردم ایران هدیه کردند.

وی با اشاره به حدیثی از پیامبر اکرم(ص) در خصوص اهمیت و جایگاه نعمت امنیت گفت: از دیدگاه پیامبر (ص) نعمت امنیت و سلامتی از جمله بزرگترین نعمت‌های خداوند هستند.

امام جمعه موقت بانه  تصریح کرد: انسان زمانی ارزش و اهمیت این دو نعمت بزرگ الهی را به‌درستی درک می‌کند که در مدت زمانی آنها را از دست داده باشد و از آنجایی که ملت ایران بویژه مردم کردستان در اوایل انقلاب بواسطه حمله رژیم بعثی طعم ناامنی و جنگ را چشیده‌اند امروز بهتر از دیگران قدر امنیت و آرامش را می‌دانند.

وی قدرشناسی و پاسداری از نعمت امنیت را وظیفه همه مردم به ویژه مسئولین دانست و گفت: مسئولان با خدمت به مردم می‌توانند نقش خود را در این راستا ایفا کنند و با خدمت به مردم سعادت دین و دنیا را از آن خود کنند.

ماموستا کریمی با اشاره به نا امنی‌های موجود در کشورهای اسلامی منطقه افزود: امروز جریان‌های تکفیری که دست نشانده استکبار و جیره خوار کشورهای غربی هستند کمر به قتل و کشتار مسلمانان بسته‌اند و از این طریق در کشورهای اسلامی منطقه نا امنی‌هایی را به‌وجود آورده‌اند. 

وی اظهار کرد: امروز داعش و جریان‌های تندرو تکفیری از هر فرصتی برای ضربه زدن به جمهوری اسلامی و ایجاد ناامنی در کشور استفاده می‌کنند که خوشبختانه تاکنون با هوشیاری و تیزبینی نیروهای نظامی و امنیتی در رسیدن به اهداف شوم خود ناکام مانده‌اند.

امام جمعه موقت بانه، جایگاه شهید و شهادت را در دین اسلام بسیار والا دانست و گفت: شهید با نثار خون خود در راه دین خدا، با پروردگار خود معامله کرده و بهشت برین هم بهای این معامله است.

انتهای پیام/

  • تایید شده
  • در 1395/11/14
  • ساعت 18:52