تاریخ : شنبه 16 بهمن 1395
کد 5871
منبع : تسنیم مشاهده خبر در سایت منبع

استاندار یزد:

مواضع ایران در قبال داعش پروژه تخریب چهره اسلام را ناکام کرد

استاندار یزد با اشاره به اینکه مواضع ایران در قبال داعش پروژه تخریب چهره اسلام را ناکام کرد گفت: داعش را استکبار برای ضربه زدن به اسلام و انقلاب ایجاد کرد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از یزد، سیدمحمد میرمحمدی بعد از ظهر امروز در آیین افتتاحیه پروژه‌های صدا و سیمای مرکز یزد با گرامیداشت ایام‌الله دهه مبارک فجر اظهار داشت: امام خمینی(ره) به نحوی تدبیر کرد که همه دشمنان ما انگشت به دهان ماندند که این پیر فرزانه چگونه استادانه هم در رهبری انقلاب و هم در استقرار آن عمل کرد.

وی تصریح کرد: بلافاصله بعد از پیروزی، شورای انقلاب، دولت موقت و سپس قانون اساسی را به رای مردم گذاشتند و با بیش از 98 درصد آرای مردم، نظام جمهوری اسلامی ایران مستقر شد.

استاندار یزد با بیان اینکه دنیا از اینکه این انقلاب با بیش از 98 درصد آرای مردم به تصویب رسید تکان خورد گفت: تمام مسائلی که دنیا برای دموکراسی روی آن مانور می‌داد به خوبی در ایران اجرا و دشمن در این زمینه خلع سلاح شد.

میرمحمدی عنوان کرد: پس از این که دشمن خود را در این زمینه ناکام دید گروهک‌های متعددی ایجاد کردند و به وسیله این گروه‌ها سعی بر ایجاد اخلال در انقلاب داشتند و چهره‌های بسیار شاخصی در ایران را ترور کردند.

وی با اشاره به اینکه برای همه ثابت شده کسانی که مهره‌های اصلی انقلاب را ترور می‌کردند ایرانی و اسلامی نبودند گفت: خوشبختانه با عنایت حق تعالی و همت مردم انقلاب رفته رفته مستقر شد و چون استکبار از طریق این گروه‌ها به نتیجه نرسید، جنگ را به ما تحمیل کردند.

استاندار یزد با بیان اینکه رسانه ملی نقش بسیار ارزشمندی را هم در ارتباط با تقویت روحیه سربازان و هم در ارتباط با رفع دغدغه و آرامش خاطر مردم و بسیج نیروها ایفا کرد گفت: صدا و سیما کماکان این نقش را در عرصه‌های مختلف به خوبی انجام می‌دهد.

میرمحمدی با بیان اینکه امروز که شبکه های مجازی و کانالهای ارتباطی متعددی ما را فرا گرفته، نقش این رسانه حساس‌تر شده عنوان کرد: اینکه ما در جنگ نرم بتوانیم موفق شویم، تمام ابزار و تجهیزات باید از این حوزه پاسخگوی نیاز امروز و فردای کشور باشد و در برابر تمام ترفندهای دشمن چنان عمل کند که برنامه‌های دشمن خنثی شود.

وی با اشاره به اینکه امروز برای ایران جهان اسلام ملاک است گفت: کشورهای مسلمان از جمله بحرین، عراق، سوریه، یمن، فلسطین و دیگر کشورهای مسلمان دیگر که درگیر مصیبت‌های مختلف هستند چشم به کمک‌های ایران دارند و ما هم وظیفه داریم که به برادرانمان کمک کنیم.

استاندار یزد با اشاره به اینکه داعش در راستای تخریب چهره اسلام به وجود آمد عنوان کرد: خوشبختانه مواضع بسیار سنجیده ایران در قبال داعش و برخوردهای مختلفی که با جریانات تکفیری و داعشی می‌شود اجازه نداد چهره اسلام واقعی با این حرکات مخدوش شود.

میرمحمدی ایران را پرچمدار مبارزه با داعشی دانست که سعی در تخریب چهره اسلام داشت و  گفت: داعش را ابرقدرت‌ها ایجاد کردند که هم به انقلاب و هم به اسلام ضربه بزنند و اسلام را با چهره خونریزی و خشن نشان دهند.

وی امنیت را مهم‌ترین نیاز هر جامعه‌ای دانست و گفت: امروز ضریب امنیتی در کشور ما بالاترین ضریب است در مقتدر‌ترین کشورهایی که به قول خودشان تمام مسائل را زیر نظر دارند، اتفاقات و کشتارهای مختلفی رخ می‌دهد ولی در ایران ما این امنیت چنان حاکم است که با وجود همه دشمنی‌ها هیچ‌گونه حرکت سوئی انجام نشده است.

استاندار یزد یکی از مهم‌ترین مسائل امروز جامعه را سلامت اجتماعی دانست و افزود: ما امروز در خطر فعالیت‌های انواع شبکه‌های اجتماعی روبه‌رو هستیم که می‌تواند جوانان ما را در برابر خطر انحراف قرار دهد.

انتهای پیام/

  • تایید شده
  • در 1395/11/16
  • ساعت 16:58