تاریخ : شنبه 16 بهمن 1395
کد 5887
منبع : تسنیم مشاهده خبر در سایت منبع

مدیر شبکه بهداشت کامیاران:

بیمه سلامت کردستان مطالبات شبکه بهداشت کامیاران را پرداخت نکرده است

مدیر شبکه بهداشت شهرستان کامیاران گفت: متاسفانه ۸ ماه است که بیمه سلامت مطالبات ما را پرداخت نکرده و ما نیز نتوانسته‌ایم کارانه پرسنل خود به‌خصوص پرستاران را پرداخت کنیم.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کامیاران، کیوان فرهمندی ظهر امروز در مراسم گرامیداشت میلاد حضرت زینب(س) و روز پرستار که با حضور مسئولان شهرستان در سالن همایش بهداشت کامیاران برگزار شد، با اشاره به اینکه بدهی‌های مراکز بیمه به‌ویژه بیمه سلامت مهم‌ترین مشکل شبکه بهداشت کامیاران است اظهار داشت: در حال حاضر بیمه سلامت مبالغ کلانی به شبکه‌ها و دانشگاه علوم پرشکی بدهکار بوده که همین باعث لطمه زدن در ارائه خدمات درمانی شده است.

وی بخش اعظم مشکلات شبکه بهداشت را بدهی‌های پرداخت نشده بیمه سلامت عنوان کرد و گفت: متاسفانه 8 ماه است که بیمه سلامت مطالبات ما را پرداخت نکرده و ما نیز نتوانسته‌ایم کارانه پرسنل خود به‌ ویژه پرستاران را پرداخت کنیم.

مدیر شبکه بهداشت شهرستان کامیاران تصریح کرد: متاسفانه عدم پرداخت مطالبات از سوی مراکز بیمه به ویژه بیمه سلامت روند پروژه‌های درمانی از جمله اتاق عمل، بلوک زایمان، کلینیک ویژه و غیره این شهرستان را که بسیار لازم و ضروری هستند بسیار کند کرده و بعضا باعث تعطیل شدن روند ساخت و ساز آنها شده است.

وی میزان مطالبات شبکه بهداشت کامیاران از مراکز بیمه را بالغ بر 10 میلیارد تومان اعلام کرد و گفت: اگرچه عملکرد دیگر بیمه‌ها زیاد مطلوب نیست اما بخش اعظمی از بدهی‌ها مربوط به بیمه سلامت است.

فرهمندی افزود: براساس برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته شده قرار بود پروژه‌های در دست اقدام در دهه مبارک فجر امسال به بهره‌برداری برسند که کم‌کاری بیمه‌ها موجب شده که اکثر این پروژه‌ها دارای پیشرفت فیزیکی بسیار پایین حتی کمتر از 60 درصد باشند.

وی لزوم امنیت سلامت را برابر با امنیت نظامی دانست و اظهار کرد: با توجه به اهمیت خدمات درمانی نباید اجازه دهیم هیچ مشکلی این مهم را تحت‌الشعاع قرار دهد و یا آن را به حاشیه بکشاند، اما متاسفانه عملکرد بیمه‌ها به ویژه بیمه سلامت موجب بروز معضلات بزرگی و نگرانی‌هایی در این زمینه شده است.

مدیر شبکه بهداشت کامیاران گفت: کمبود نیرو یکی دیگر از مشکلات مهم این شهرستان است و با توجه به راه‌اندازی بیمارستان کوثر و قبول شدن 12 نفر از نیروها در این مرکز و همچنین اتمام طرح تعدادی دیگر از نیروهایمان در بهار سال 96، قطعا دچار بحران نیرو خواهیم شد و این مشکل از اسفند ماه بیشتر خواهد شد.

وی با اشاره به افزایش تعداد بیماران به ویژه از استان کرمانشاه به این شهرستان گفت: با توجه به اینکه این شهرستان در مسیر رفت‌وآمد مرکز دو استان قرار داد حجم مراجعات به بیمارستان سینای کامیاران بسیار بیشتر شده است.

مدیر شبکه بهداشت شهرستان کامیاران با اشاره به فعالیت 110 پرستار در این شهرستان خاطر نشان کرد: طرح تحول سلامت در تمام کشور خدمات بسیار ارزشمند و چشم‌گیری را برای مردم در زمینه رفع مشکلات درمانی ارائه داده و باعث بهبود وضعیت معیشت پرستاران و پزشکان نیز شده است.

در پایان مراسم از 12 نفر از پرستاران برجسته و نمونه شهرستان کامیاران تجلیل شد.

انتهای پیام/

  • تایید شده
  • در 1395/11/16
  • ساعت 18:15