تاریخ : يکشنبه 17 بهمن 1395
کد 5907
منبع : خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) مشاهده خبر در سایت منبع

مشاور استاندار گلستان:

وظیفه امروز بانوان تلاش در جهت توسعه پایدار کشور است

گرگان - ایرنا- مدیرکل دفتر امور بانوان وخانواده استانداری گلستان گفت: زنان در موقعیت کنونی کشور نیز همانند دوران پیروزی انقلاب و دفاع مقدس باید در جهت توسعه پایدار جامعه تلاش و نقش آفرینی کنند.
به گزارش شامگاه شنبه ایرنا کلثوم غفاری در نشست بانوان بندرگز با فرماندار این شهرستان اظهارداشت: اگر زنان در انقلاب اسلامی ایران شرکت نمی کردند انقلاب به ثمر نمی رسید، بخش اعظم شرکت کنندگان در راهپیمایی های قبل از انقلاب بانوان بودند.
وی افزود: زنان در دوران انقلاب، راهپیمائی ها و در زمان تثبیت انقلاب در پای صندوق های رای و در دوران دفاع مقدس در پشت جبهه ها محکم و با صلابت ایستادگی کردند و امروز باید برای توسعه کشور تلاش نمایند.
مدیرکل امور بانوان استانداری گلستان همچنین بر آگاه شدن و آشنایی زنان با حقوق خود تاکید کرد و گفت: جامعه توسعه یافته عاری از آسیب، آشنا به حقوق مدنی و اجتماعی و فرهنگی، اهل مطالعه و اهل مطالبه است.
علی اصغر میرزائی فرماندار بندرگز نیز در سخنانی با تبریک دهه فجر و ایام میلاد با سعادت حضرت زینب (س) و روز پرستار اظهارداشت: زنان کشور ما در برپائی نهضت های آزادیخواهی و بویژه در دوران انقلاب اسلامی و دفاع مقدس نقش موثری داشتند.
وی افزود: هم اینک نیز در صحنه های مختلف اجتماع بانوان نقش ارزنده ای دارند و بویژه در مسائل مربوط به آسیب های اجتماعی و فرهنگ سازی تاثیر گذار هستند.
همچنین به مناسبت گرامی داشت دهه مبارک فجر و ولادت باسعادت حضرت زینب کبری (س) و روز پرستار ، فرماندار به همراه امام جمعه بندرگز و مدیر کل امور بانوان استانداری گلستان و جمعی از مدیران دستگاه های اجرایی با حضور در بیمارستان شهدای این شهرستان ضمن عیادت از بیماران، از پرستاران زحمتکش این واحد درمانی قدر دانی کردند.
بندرگز واقع در غرب استان گلستان افزون بر 50 هزار نفر جمعیت دارد.
ش/1648
**انتشار : پری سالارنیا
  • تایید شده
  • در 1395/11/17
  • ساعت 1:37