تاریخ : يکشنبه 17 بهمن 1395
کد 5960
منبع : خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) مشاهده خبر در سایت منبع

2خبرکوتاه از بافق

یزد- ایرنا- خبرهای کوتاه از شهرستان بافق
*اختصاص 500 تن قیر مشارکتی برای آسفالت معابر روستایی بافق
بخشدار مرکزی بافق از اختصاص معادل 500 تن قیر مشارکتی برای آسفالت معابر و بهبود عبور و مرور روستایی این شهرستان خبر داد.
محمدرضا فتاحی بافقی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، یکی از اهداف ایده آل دولت تدبیر و امید را توسعه عدالت اجتماعی و توجه به اقشار آسیب پذیر و کمتر برخوردار خصوصاً روستائیان بیان کرد .
وی ادامه داد: در همین راستا با مشارکت بنیاد مسکن بافق حدود 500 تن سهمیه قیر مشارکتی به منظور آسفالت معابر روستائی در جهت عمران و آبادانی و زیبا سازی محیط روستا و امید به بهبود معیشت روستا نشینان در نظر گرفته شد.
بخشدار مرکزی بافق رفع نیازهای روستائیان و فراهم کردن زمینه آرامش و آسایش در منطقه را یکی از وظایف و برنامه های این بخشداری عنوان کرد و با تاکید بر تشویق و ایجاد زمینه های مهاجرت معکوس و توجه به اشتغال پایدار روستائیان افزود: با اختصاص این سهمیه قیر،عملیات اجرایی پروژه آسفالت و بهبود معابر 14 روستای حوزه این بخش آغاز می شود.
وی تصریح کرد:عملیات آسفالت ریزی این روستاها با اعتباری بالغ بر 15 میلیارد ریال و سطح پوشش 96 هزار متر مربع در ایام مبارک دهه فجر شروع و از محل اعتبارات دهیاری ها تکمیل می شود.
فتاحی همچنین خاطر نشان کرد: بازدید از مناطق و پروژه های عمرانی در روستاها
حوزه بخش مرکزی بافق دارای100 روستا و آبادی، 26 شورای اسلامی و 21 دهیاری مصوب است و تصویب دهیاری برای بقیه روستاها در دستور کار قرار گرفته است.
بافق با 40 هزار نفر جمعیت در فاصله 110 کیلومتری یزد قرار دارد.
7543/ 5054خبرنگار : اصغرعسکری** انتشار : بهنام احمدی*
****
*واژگونی دو خودرو در کیلومتر 45 محور بافق-سبزدشت
رئیس مرکز فوریت های پزشکی بافق گفت :ساعت 8:40 صبح یکشنبه همزمان دو خودرو پژو 405 و ام وی ام در کیلومتر 45 محور بافق -سبزدشت واژگون شد.
سعید ملکزاده به خبرنگار ایرنا گفت: بر اثر این حادثه نیروهای امداد و نجات در محل وقوع حاضر و با کمک آنها، 2 سرنشین خودرو پژو که جراحت بیشتری داشتند به بیمارستان بافق منتقل شدند.
رئیس مرکز فوریت های پزشکی بافق افزود:پرسنل این مرکز در محل وقوع حادث ابتدا اقدامات پیش بیمارستانی را انجام دادند و آنگاه مصدومان توسط اورژانس 115 به مرکز درمانی بیمارستان ولیعصر (عج)بافق انتقال داده شدند.
وی با ابراز خرسندی گفت: جراحات وارده و مصدومیت با توجه به واژگونی 2 خودرو چندان حاد نیست و مجروحان تحت درمان و مراقبت قرار دارند.
سرعت غیر مجاز و رعایت نکردن نکات ایمنی و قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی از علل وقوع این حادثه اعلام شده است.
این محور به لحاظ اینکه بافق را به شهرستانهای بهاباد و کوهبنان کرمان متصل می کند و روستاها و آبادی های زیادی در مسیر قرار دارند یکی از محورهای پر ترافیک است که جاده آن دوطرفه و تا حدودی باریک و دارای پیچ های تند است.
بافق با 40 هزار نفر جمعیت در فاصله 110 کیلومتری یزد قرار دارد.
7543 خبرنگار: اصغر عسکری** انتشار:
irna yazdd@
  • تایید شده
  • در 1395/11/17
  • ساعت 14:21