تاریخ : يکشنبه 17 بهمن 1395
کد 5975
منبع : خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) مشاهده خبر در سایت منبع

گشایش نخستین مرکز فیزیو تراپی بانوان سالمند شاهرود

شاهرود- ایرنا- نخستین مرکز فیزیوتراپی بانوان سالمند با سرمایه گذاری بخش خصوصی و نظارت سازمان بهزیستی در شاهرود گشایش یافت.
به گزارش ایرنا، در آیین گشایش این مرکز که صبح یکشنبه با حضور مدیر کل بهزیستی استان سمنان و جمعی از مسوولان شهرستان شاهرود، برگزار شد، رییس اداره بهزیستی شهرستان شاهرود گفت: این مرکز در مکانی با زیربنای 250 متر مربع و زیر بنای150 متر مربع به بهره برداری رسیده و هم اکنون به پنج بانوی سالمند خدمات توانبخشی ارایه می کند.
مسعود جهان سیر اعتبار راه اندازی این مرکز را 750 میلیون ریال اعلام کرد و افزود: 300 میلیون ریال از تسهیلات استفاده شده و باقی اعتبار نیز آورده بخش خصوصی است.
وی همچنین با اشاره به طرح توانمند سازی سالمندان گفت: این طرح با حمایت سازمان بهزیستی استان برای سالمندانی که امکان توانبخشی و بازگشت به جامعه را دارند اجرا می شود.
رییس اداره بهزیستی شاهرود اضافه کرد: هفت نفر از سالمندانی که شرایط بهتری داشتند، در یک بازه زمانی دست کم شش ماه و حداکثر دو سال، با هزینه سازمان بهزیستی توانمند شده و از چرخه حمایت خارج می شوند.
جهان سیر از گشایش مرکز روزانه بیماران اعصاب و روان خانم به عنوان نخستین مرکز در شهرستان شاهرود خبر داد و گفت: با توجه به پراکندگی و جمعیت گروه های هدف و توان خواهان شهرستان، مجوزهای مورد نیاز برای مراکز گوناگون توانبخشی از سوی سازمان بهزیستی صادر می شود.
وی بیان کرد: تا پایان سال جاری و یا نیمه نخست سال آینده، مراکز دیگری مانند مرکز حمایت از دختران معلول ذهنی و همچنین مرکز اوتیسم در شهرستان شاهرود گشایش خواهد یافت.
بهزیستی استان سمنان 12هزارو 610 معلول را زیر پوشش حوزه توانبخشی دارد.
همچنین 2 هزارو 911 معلول مستمری بگیر در این استان سمنان وجود دارد.
7359/6167 خبرنگار: مهسا شانیان ** انتشاردهنده: محسن شاکری
  • تایید شده
  • در 1395/11/17
  • ساعت 15:11