تاریخ : يکشنبه 17 بهمن 1395
کد 6010
منبع : تسنیم مشاهده خبر در سایت منبع

فرماندار سبزوار:

۲۰ طرح ملی در ۵ سکونتگاه ناکارآمد شهرستان سبزوار احداث شد

فرماندار ویژه سبزوار گفت: ظرف ۲ سال اخیر ۲۰ طرح ملی با اختصاص ۴۲۰ میلیارد ریال در ۵ سکونتگاه و محله ناکارآمد شهری سبزوار احداث شده است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از سبزوار، احمد برادران در نشست کرسی آزاداندیشی روسای شوراهای دانش‌آموزی این شهرستان اظهار داشت: امروز بیش از 350 پزشک متخصص و فوق‌تخصص در 4 بیمارستان و 3 کلینیک تخصصصی این شهرستان فعال هستند و به مردم ارائه خدمت می‌کنند. حدود 600 میلیارد ریال برای احداث بیمارستان حشمتیه سبزوار هزینه شده که  این موضوع سبب تبدیل شهرستان به قطب درمانی شرق کشور شده است.

فرماندار سبزوار خاطرنشان کرد: ماهانه یک میلیارد و 700 میلیون ریال اعتبار برای انجام پروازهای اورژانس هوایی سبزوار پرداخت می‌شود که شهرستان‌های همجوار تا شعاع 150 کیلومتری از خدمات آن بهره‌مند هستند.

برادران عنوان کرد: ظرف 2 سال اخیر 20 طرح ملی با اختصاص 420 میلیارد ریال در 5 سکونتگاه و محله ناکارآمد شهری این شهرستان اجرا شده است. حدود 118 برنامه اقدام برای بهبود محله‌های دارای 40 هزار نفر جمعیت طراحی و در دست اجرا قرار دارد که تاکنون 30 درصد آن اجرایی شده است.

وی ساخت مدرسه، اجرای طرح‌های اجتماعی و فرهنگی، مجتمع‌های بهزیستی، پایگاه سلامت، خانه محله و پایگاه‌های اجتماعی را از جمله این طرح‌ها و برنامه‌ها برشمرد. براساس نیازسنجی‌ها مقرر شد 2 مرکز جامع سلامت با اعتبار 16 میلیارد ریال در 2 محله ناکارآمد عیدگاه و نیروگاه سبزوار ایجاد شود.

برادران با اشاره به پرداخت 23 میلیارد ریال تسهیلات مکانیزاسیون در این شهرستان عنوان کرد: با پرداخت این تسهیلات زمینه خرید 237 دستگاه انواع تجهیزات کشاورزی در شهرستان فراهم شد.

وی با اشاره به بهره‌مندی حدود 200 روستای سبزوار از خدمات پوشش مخابرات و تلفن‌همراه گفت: امسال 13 روستای بالای 100 خانوار در بخش ششتمد با اعتبار 80 میلیاردریال گازرسانی می‌شود که گام مهمی در افزایش میزان بهره‌مندی مردم از این نعمت است.

فرماندار ویژه سبزوار ادامه داد: از ابتدای امسال تاکنون 270 خودرو تاکسی درون شهری در شهرستان نوسازی و تحویل رانندگان شد که این موضوع در کاهش میزان آلودگی هوای سبزوار موثر است.

مدیر اداره آموزش و پرورش شهرستان سبزوار نیز در ادامه این مراسم اظهار داشت: حدود 287 شورای دانش آموزی با جمعیت 1500 نفر فعال در سطح مدارس این شهرستان فعال هستند.

حسن محرابی افزود: شوراهای دانش آموزی نماد تمرین انتخابات ویژه دانش آموزان در سطح کشور است.

انتهای پیام/

  • تایید شده
  • در 1395/11/17
  • ساعت 13:34