تاریخ : يکشنبه 17 بهمن 1395
کد 6076
منبع : خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) مشاهده خبر در سایت منبع

تجلیل از پرستاران با اهدای گل در ایرانشهر

زاهدان- ایرنا- به مناسبت میلاد با سعادت دخت گرامی مولای متقیان حضرت زینب (س) و روز پرستار، امام جمعه ایرانشهر به همراه جمعی از مدیران دستگاههای اجرای و رئیس دانشکده علوم پزشکی با حضور در بیمارستان های ایران و خاتم الانبیاء این شهرستان با اهدای شاخه گل از پرستاران تجلیل کردند.
امام جمعه ایرانشهر در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: پرستاران مظهر عاطفه و اسوه های صبر و ایثار هستند.
حجت الاسلام سید شجاع الدین ابطحی با تاکید بر اهمیت شغل پرستاری در جامعه افزود: پرستاران با تاسی از حضرت زینب (س) در شغلی سخت و طاقت فرسا مشغول خدمت به بیماران و با اخلاق نیکو همواره مرهمی بر دردهای آنان هستند.
وی حمایت از پرستاران را برای تقویت سلامت جامعه و اجتماع مهم دانست و بر توجه به رفع مشکلات و کمبودهای این حوزه تاکید کرد.
رئیس دانشکده علوم پزشکی ایرانشهر نیز با تبریک میلاد با سعادت حضرت زینب (س) پرستاری را هنری بی نظیر و تخصصی بی همتا دانست و گفت: این حرفه مقدس تنها نگهبانی از مرز حیات بیمار نیست بلکه با دمیدن روح زندگی در وجود بیماران حافظ سلامت روان آنان نیز است.
دکتر ایرج ضاربان با بیان اینکه پرستاری یک شغل همراه با مجاهدت، ایثار و فداکاری است، افزود: در چهار بیمارستان حوزه دانشکده علوم پزشکی ایرانشهر 659 تخت بستری وجود دارد که 630 پرستار در این تعداد بیمارستان مشغول بکار هستند.
وی تعداد تخت های بستری و پرستاران را برای حوزه دانشکده علوم پزشکی ایرانشهر کافی ندانست و گفت: با توجه به وسعت خدمات رسانی دانشکده علوم پزشکی با جمعیت بیش از 700 هزار نفر این دانشکده کمترین تخت بستری را در کشور دارد.
به گزارش ایرنا امام جمعه و مسئولان شهرستان ایرانشهر با اهدای گل از پرستاران این شهرستان در محل کارشان تجلیل کردند.
7314**8006**6081 خبرنگار: محمد هادی ** انتشار دهنده: حیدر سرایانی
  • تایید شده
  • در 1395/11/17
  • ساعت 20:40