تاریخ : دوشنبه 18 بهمن 1395
کد 6194
منبع : تسنیم مشاهده خبر در سایت منبع

همزمان با دهه مبارک فجر

۲۳۱ پروژه عمرانی و اقتصادی در گنبدکاووس افتتاح و کلنگ‌زنی شد

معاون استاندار گلستان و فرماندار ویژه شهرستان گنبدکاووس گفت: ۲۳۱ پروژه عمرانی و اقتصادی همزمان با دهه مبارک فجر در شهرستان گنبدکاووس افتتاح و کلنگ‌زنی شد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از گنبدکاووس، عبدالقدیر کریمی صبح امروز در مراسم افتتاح متمرکز طرح‌های دهه فجر گنبدکاووس در سالن اجتماعات فرهنگیان اظهار داشت: امروز به مناسبت سی و هستمین بهار پیروزی انقلاب اسلامی، 231 پروژه با اعتبار 830 میلیارد ریال کلنگ‌زنی و افتتاح می‌شود که از این تعداد 28 پروژه کلنگ‌زنی شده و 307 نفر اشتغالزایی خواهد داشت.

وی افزود: علاوه بر 830 میلیارد ریال اعتبار، یک میلیارد و 400 میلیون تومان برای افتتاح 52 واحد مسکن مهر 2 هزینه شده و در بخش اقتصاد مقاومتی نیز از یک ظرفیت بکر و خوبی در روستای دوزالوم بخش داشلی برون در زمینه محصولات ارگانیک به نام ارگانیا با اعتبار 8 میلیارد تومان و بیش از 169 نفر اشتغالزایی کلید خورد.

وی افزود: در کنار این پروژه، سعی شده در یکی، 2 ماه آینده، ایجاد صنایع تبدیلی با محوریت انرژی خورشیدی با اعتبار 20 میلیارد تومان کلید خواهد خورد.

کریمی اظهار داشت: با توجه به اینکه 145 کیلومتر مرز مشترک با کشور همسایه داریم در تلاشیم شرایط مرزنشینان را با دسترسی و خدمات بیشتر بهبود ببخشیم.

وی تصریح کرد: مرزبانان واقعی مردم نوار مرزی هستند و ما سعی داریم شرایط مطلوب و اشتغالزایی خوبی برای آنان فراهم کنیم.

وی درباره برجام گفت: تثبیت حقوق مسلم ایران، ارتقاء سیاست منطقه‌ای، تقویت اقتصاد داخلی و کمک و امید به رونق کسب و کار، ارتقاء روابط ایران با کشورهای اسلامی و ایجاد فضای بدون تنش در حوزه مباحث تجاری و اقتصادی با کشورهای اروپایی از دستاوردهای برجام است.

کریمی اظهار کرد: خوشبختانه در حوزه شهرستان توانستیم در مورد رفع مشکل زمین بیمارستان 800 تختوابی قدم‌های خوبی برداریم و امیدواریم با تملک زمین 44 هکتاری برای این بیمارستان، با همکاری دانشگاه علوم پزشکی و وزارت بهداشت و خیران عملیات اجرایی آن آغاز شود.

انتهای پیام/

  • تایید شده
  • در 1395/11/18
  • ساعت 12:4