تاریخ : دوشنبه 18 بهمن 1395
کد 6214
منبع : تسنیم مشاهده خبر در سایت منبع

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران:

۱۸ کلینیک تخصصی و ویژه در استان مازندران راه‌اندازی شد

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی مازندران با تاکید بر تداوم حمایت دولت از اجرای طرح تحول سلامت گفت: ۱۸ کلینیک تخصصی و ویژه در استان مازندران راه‌اندازی شد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از ساری، قاسم جان‌بابایی شامگاه یکشنبه در مراسم گرامیداشت روز پرستار در سالن آیت‌الله کوهستانی دانشگاه علوم پزشکی مازندران با قدردانی از زحمات پرستاران با بیان اینکه در طرح تحول سلامت میزان بیماران افزایش پیدا کرده است، اظهار داشت: این امر نشان دهنده آن است که کارها سنگین و طاقت فرسا است.

وی از پرداخت معوقات پرستاران استان خبر داد و افزود: متاسفانه به دلیل تاخیر پرداخت مشکلاتی برای حوزه سلامت به‌وجود آمد و این مسئله سبب نشد که همکاران ما از ارائه خدمت‌رسانی دست بکشند.

جان‌بابایی با بیان اینکه شرایط بیمارستانی روز به روز بهتر می‌شود تصریح کرد: امروز مردم از حوزه سلامت رضایت دارند که این به دلیل اجرای طرح تحول سلامت و خدمت همکاران حوزه سلامت است.

وی با بیان اینکه در سال گذشته 150 خانه بهداشت در استان راه‌اندازی شده است افزود: برای ارتقای خدمت به مردم استان 120 خانه بهداشت در حال ساخت است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران با بیان اینکه احداث 100 مرکز بهداشت روستایی جزو تعهدات دانشگاه علوم پزشکی است، گفت: تا پایان سال جاری 70 مرکز بهداشتی در استان به بهره‌برداری می‌رسد.

وی از احداث 18 کلینیک ویژه در استان خبر داد و گفت: همه خدمات زنان باردار در این مراکز انجام می‌شود.

جان‌بابایی به ارائه خدمات دندانپزشکی به افراد زیر 14 سال اشاره کرد و افزود: در حوزه بیمارستانی هدف‌گذاری مطلوبی صورت گرفته است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران با اشاره به اینکه تا پایان امسال 48 دستگاه خودرو به ناوگان اورژانس استان افزوده می‌شود، تصریح کرد: از سال 96 اورژانس به یک سازمان مستقل تبدیل خواهد شد.

وی با اشاره به ساخت اورژانس بیمارستانی در استان گفت: 14 اورژانس در حال ساخت در استان داریم که تا پایان کار دولت به پایان می‌رسد.

جان‌بابایی از افتتاح هفت کلینیک ویژه تا قبل از عید امسال در استان خبر داد و افزود: باید مشکلات پرستاران در استان به خوبی برطرف شود.

انتهای پیام/

  • تایید شده
  • در 1395/11/18
  • ساعت 12:48