تاریخ : دوشنبه 18 بهمن 1395
کد 6249
منبع : تسنیم مشاهده خبر در سایت منبع

توسط قائم مقام وزیر بهداشت در استان فارس

۱۲۰ طرح عمرانی دانشگاه علوم پزشکی شیراز افتتاح شد

همزمان با دهه مبارک فجر امروز ۱۲۰ طرح عمرانی بهداشتی در شهرستان‌های مختلف استان فارس با اعتباری بیش از ۳۸ میلیارد و ۴۱۵ میلیون ریال به بهره‌برداری رسید.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از شیراز، محمدهادی ایمانیه ظهر امروز در حاشیه افتتاح این طرح‌ها که به صورت ویدئو کنفرانس به نمایندگی از تمام شهرستان‌های فارس در فراشبند، بوانات، خرامه و داراب افتتاح شد اظهار داشت: این طرح‌ها شامل 35 خانه بهداشت، 29 مرکز جامع سلامت، 9 اورژانس جاده‌ای، یک اورژانس بیمارستانی و یک نرم افزار و سخت‌افزار اورژانس است.

ایمانیه از دیگر طرح‌های عمرانی دانشگاه علوم پزشکی استان فارس را که به مناسبت دهه مبارک فجر افتتاح شد را شامل آزمایشگاه، تکمیل و تجهیز 20بخش‌ بیمارستانی، 22 تخت ویژه بیمارستانی، 15 تخت بیمارستانی، 27 خانه پزشک و 15 مسجد، خانه‌سرایداری و ساختمان امحاء زباله عنوان کرد.

وی افزود: تنها در بخش درمان با توجه به افزایش جمعیت استان فارس و نیاز به افزایش تخت‌های بیمارستانی، به ویژه تخت اعصاب و روان، از ابتدای دهه فجر سال 92 درمان توانسته تا دهه فجر امسال، تعداد تخت‌ها از 571 تخت به 775 عدد برساند و  این آمار با افزایش 100 تخت دیگر تا پایان سال 95  به حدود 875 تخت می‌رسد که در نوع خود بی‌نظیر است.

ایمانیه بیان کرد: با اجرای برنامه طرح تحول نظام سلامت در کل کشور و نوسازی و بهینه‌سازی واحدهای بلوک زایمانی در سطح استان، شاخص‌های موجود در این بسته از برنامه طرح تحول نظام سلامت ارتقا یافت و دانشگاه علوم پزشکی شیراز، موفق به کسب  رتبه برتر در کاهش مرگ میر و آموزش مادران باردار شده است.

وی خاطرنشان کرد: در راستای گسترش خدمات ترویج زایمان طبیعی و نیاز به اتاق‌های مجهز به امکانات زایمان طبیعی، 31 بیمارستان در سطح استان، شامل چهار بیمارستان حافظ، حضرت زینب(س)، شوشتری و نمازی در شهر شیراز و 27 بیمارستان شهرستان‌های استان  به متراژ کل پنج هزار و 677 مترمربع، توسعه و متراژ کل، 12هزار و 369مترمربع  بهسازی صورت پذیرفته و این دانشگاه موفق به کسب رتبه برتر در بسته ترویج زایمان  طبیعی و کاهش سزارین شده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: از دهه مبارک فجر سال 94، با بهره‌برداری از 189 پروژه جدید در عرصه خدمات سلامت فارس، هشت بیمارستان جدید هم در نقاط مختلف استان فارس به مجموعه خدمات درمانی پیوست.

وی بیان کرد: در راستای گسترش خدمات سلامت برای رفاه حال عموم مردم استان فارس، این دانشگاه از سال‌های 93 تا دهه فجر 95 توانسته است با نوسازی و بهسازی بیمارستان‌ها، گامی بلند در راستای بهبود زیرساخت‌های درمانی استان بردارد.

ایمانیه خاطرنشان کرد: شهرستان داراب با 189 تخت، آباده با 140 تخت، شیراز با 110 تخت، استهبان با 97 تخت، بوانات با 37 تخت، بیضا با 32تخت و قادرآباد با 10 تخت، یعنی در مجموع 615 تخت، از آخرین تحولات خدمت در عرصه سلامت فارس است که طی یک سال گذشته، کام مردم از آن شیرین شده است.

ایمانیه بیان کرد: تحقق 100درصدی در بهسازی بخش‌های بستری 41بیمارستان دولتی، بهسازی و تجهیز 400اتاق استراحت پرستاری، از خدمات بسته هتلینگ در طرح تحول نظام سلامت فارس است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز خاطرنشان کرد: در راستای نیاز و بهبود بخشیدن به تخت‌های شیمی درمانی و ایجاد مراکز غربالگری سرطان، از سال 92 تا دهه فجر امسال تعداد 10 بیمارستان در سطح استان، شامل سه بیمارستان نمازی، فقیهی، امیر در شیراز و هفت بیمارستان فیروزآباد، مرودشت، لامرد، کازرون، آباده، بوانات و داراب در سطح شهرستان‌های استان، به متراژ کل 6هزار و 389 متر مربع مورد بهره‌برداری قرار گرفته است است.

وی گفت: همچنین با برنامه ریزی‌های صورت گرفته و استفاده از توان تخصصی استان در مهار سرطان، این دانشگاه موفق به کسب رتبه برتر در پویشملی مبارزه باسرطان و مراکز تشخیص زودهنگام و غربالگری سرطان شده و

در راستای گسترش خدمات سلامت در سراسر مجموعه دانشگاه، به ویژه بخش‌های اورژانس بیمارستان‌ها، شش بیمارستان استان با مساحت بهسازی چهار هزار و 62 مترمریع و مساحت توسعه هفت هزار و 564  مترمربع، به عنوان خدمتی دیگر از طرح تحول نظام سلامت فارس، به مردم استان اهدا شد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز با بیان اینکه راه‌اندازی 141 تخت دیالیز در بخش خصوصی و خیریه، از دیگر جنبه‌های ارایه خدمت به مردم است و در بخش دانشگاهی نیز هم اکنون با 201 تخت، به بیماران ارایه خدمت می‌شود گفت: مرکز پایش مراقبت های درمانی (MCMC) ازسوم شهریور سال 1389، در حوزه معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی شیراز و با محوریت ستاد هدایت و اطلاع‌رسانی که در شهریورماه 1380 راه اندازی شده بود، فعالیت‌های خود را آغاز کرد که این مرکز، به عنوان مرکزی نمونه در کشور، به صورت شبانه‌روزی، به کمک شماره تلفن 1819، پذیرای تماس‌های مردمی و پیگیری مسایل است.

ایمانیه با اشاره به اینکه جایگاه دانشگاه علوم پزشکی شیراز در عرصه‌های مختلف پزشکی نیز همواره این دانشگاه را در اذهان برجسته ساخته است گفت: بخش پیوند بیمارستان نمازی، از نامدارترین بخش‌های ارایه خدمت به نه تنها مردم فارس بلکه سراسر ایران است که تاکنون بیش از چهار هزار و 200 پیوند کلیه، بیش از سه هزار و 400 پیوند کبد را علاوه بر پیوندهای قلب، روده، معده، پانکراس به همراه کلیه و پانکراس به تنهایی، به انجام رسانده و از لحاظ تعداد پیوند، در دنیا پیشتاز است که با بهره‌برداری از بیمارستان پیوند بوعلی سینا به همت استاد علی ملک حسینی، چهره ماندگار ایران و جهان، بی‌شک می‌توان شاهد تحولی چشمگیر در این عرصه و نام آوری بیش از پیش فارس در خدمت به بیماران نیازمند پیوند بود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز خاطرنشان کرد: کاشت حلزون شنوایی فارس با 13سال سابقه خدمت که بیشترین تعداد کاشت سالانه را با 150 تا 160 مورد در سال، در کشور را به خود اختصاص داده، توانسته تاکنون نعمت شنوایی را به هزار و 400 بیمار بازگرداند.

ایمانیه با بیان اینکه فارس در جراحی‌های پیوند جنین در خاورمیانه، پرچمدار است خاطرنشان کرد: جراحی‌های ویژه مغز و اعصاب، جراحی‌های ویژه چشم، جراحی‌های موفقیت آمیز جداسازی دوقلوهای به هم چسبیده، انجام دو روش جدید درمانی برای نخستین بار در جهان برای درمان "واریس اندام تحتانی" به صورت سرپایی و درمان "تورم لنفاوی" و دیگر موارد، بخشی از نام آوری فارس به عنوان قطب پزشکی کشور است.

قائم مقام وزیربهداشت، درمان و آموزش پزشکی در استان فارس گفت: رتبه برتر در حوزه تجهیزات پزشکی، رتبه برتر در کاهش مرگ و میز و آموزش مادران باردار، رتبه برتر در ترویج زایمان طبیعی و کاهش سزارین، رتبه برتر در اجرای شیوه نامه پرداخت مبتنی بر عملکرد، رتبه نخست در اجرای برنامه عملیاتی درمان و رتبه نخست در پویش ملی مبارزه با سرطان و مراکز تشخیص زودهنگام و غربالگری سرطان در کشورف گوشه‌ای از موفقیت‌های بخش رمان دانشگاه علوم پزشکی شیراز است.

انتهای پیام/ 

  • تایید شده
  • در 1395/11/18
  • ساعت 16:30