تاریخ : دوشنبه 18 بهمن 1395
کد 6251
منبع : تسنیم مشاهده خبر در سایت منبع

در هفتمین روز از دهه فجر انجام شد

۸۶ پروژه و طرح با اعتبار بیش از ۲۶ میلیارد تومان در همدان افتتاح شد

۸۶ پروژه و طرح عمرانی، بهداشتی، درمانی و کشاورزی با اعتباری بالغ بر ۲۶ میلیارد و ۷۰۰ میلیارد تومان با حضور فرماندار و جمعی از مسئولان شهرستان در همدان افتتاح شد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از همدان، در هفتمین روز از دهه مبارکه فجر با حضور فرماندار و جمعی از مسئولان شهرستان همدان 37 پروژه بهداشتی، درمانی شامل 19 پروژه شهری و 18 پروژه روستایی، 42 پروژه امور برق، 4 پروژه تولیدات دامی جهاد کشاورزی و 3 پروژه عمرانی افتتاح شد.

در نخستین گام از بهره‌برداری پروژه‌های شهرستان همدان یک تولیدی پوشاک مورد افتتاح قرار گرفت که با سرمایه‌گذاری 2 میلیارد ریالی شکل گرفته و موفق به ایجاد اشتغال برای 22 نفر شده بود که به گفته مسئولان  توان افزایش ظرفیت اشتغال تا 200 نفر را دارد.

فرماندار همدان در افتتاح این واحد تولیدی ضمن تبریک ایام الله دهه فجر با اشاره به توجه و اهمیتی که دولت در حوزه ایجاد اشتغال ایجاد کرده‌ است اظهار داشت: تولیدی که بتواند حتی یک‌نفر را تحت اشتغال قرار داده و امراز معاش یک خانواده را مدنظر قرار دهد باید مورد حمایت قرار گیرد.

علی تعالی با بیان اینکه این واحد تولیدی با مساعدت شهرداری همدان شکل گرفته‌است گفت: اغلب واحدهای تولیدی با مشکل تقاضا مواجه هستند که خوشبختانه این واحد تولیدی چنین مشکلی ندارد و ما امیدوار هستیم در افزایش ظرفیت‌های این واحد مساعدت‌های لازم انجام شود.

وی در ادامه از افتتاح یک واحد تولیدی پوشاک طی روزهای آتی خبر داد و افزود: روز چهارشنبه این واحد تولیدی در روستای یکن‌آباد با حضور استاندار و مسئولین استانی همدان افتتاح می‌شود.

افتتاح پر‍وژه نصب ترانس 200 کیلوولت آمپری

پروژه نصب ترانس 200 کیلوولت آمپری میدان نهم دی از دیگر پروژ‌ه‌هایی بود که امروز به‌عنوان پایلوت پروژه‌های اداره برق افتتاح شد.

همزمان با این پست برق 30 پروژه دیگر این اداره در قالب توسعه، احداث و اصلاح و بهینه سازی شبکه‌های توزیع نیروی برق، با اعتباری بالغ بر 32 میلیارد ریال در محدوده امور برق همدان یک شامل بخش مرکزی و بخش شراء به بهره برداری رسید.

همچنین 13 پروژه نیز همزمان با این پروژه در منطقه 2 برق امروز با اعتباری بالغ بر 14 میلیارد ریال امروز افتتاح شد.

احداث 30 دستگاه یست هوایی کم ظرفیت و کم تلفات، با ظرفیت 5 مگاولت آمپر، احداث و اصلاح بیش از 9 کیلومتر شبکه فشار متوسط هوایی، احداث و اصلاح بیش از 15 کیلومتر شیکه فشار متوسط هوایی و برقراری 3 هزار فقره انشعاب جدید و اصلاح بیش از 5 هزار دستگاه لوازم اندازه گیری از جمله وی‍ژگی های این پروژه افتتاح شده در امور برق یک همدان است.

اعتبار هزینه شده برای این پروژه 350 میلیون ریال و محدوده زیرپوشش این طرح میدان 9 دی و بلوار رنجبران همدان است.

هدف از اجرای این پروژه ارائه سرویس مطلوب به مشتریان، توسعه شبکه فشار متوسط و کاهش طول شبکه فشار با نصب ترانس کم ظرفیت، کاهش تلفات شبکه توزیع با نصب ترانس کم تلفات در راستای اقتصاد مقاومتی و بهبود کیفیت برق و رفع افت ولتاژ منطقه است.

کلنگ‌زنی مرکز جامع سلامت اعتمادیه همدان

مرکز جامع سلامت همدان امروز با حضور فرماندار همدان در زمینی به متراژ 200 مترمربع دارای 500 متر زیربنا در کوی اعتمادیه همدان کلنگ زنی شد.

زمین این مرکز واگذار شده توسط اداره راه و شهرسازی همدان است که هزینه عمرانی آن 700 میلیون تومان است.
محل تامین اعتبار این پروژه از اعتبارات طرح تحول سلامت بوده است.

شروع عملیات ساخت این پروژه در سال 1396 و پایان کار ساخت این پروژه در سال 1397 اعلام شده است.

متولی این پروژه مرکز بهداشت شهرستان همدان است و برای 15 نفر ایجاد اشتغال کرده است و جمعیت زیرپوشش این پروژه 17 هزار و 87 نفر است.

بهره‌برداری از واحد تولیدی خوراک دام و طیور با 40 میلیون ریال اعتبار

افتتاح واحد تولیدی خوراک دام و طیور چهارمین ایستگاه افتتا‌ح پروژه‌های شهرستان همدان بود که به نمایندگی از 4پروژه تولیدات دامی کشاورزی با حضور مسئولین به بهره‌برداری رسید.

این واحد تولیدی واقع در روستای امزاجرد با ظرفیت اسمی تولید 12 هزارتن در سال در زیربنای 1500 متر مربع مورد بهره‌برداری قرار گرفت.

میزان سرمایه‌گذاری طرح مدکور 40 میلیون ریال بوده که 5 میلیون ریال از این میزان با دریافت تسهیلات از محل صندوق توسعه صادرات بانک رفاه و 35 میلیون ریال از محل آورده شخصی سرمایه‌گذار تأمین شده است.

زمان اجرای طرح 2 سال بوده و در حال حاضر آماده تولید خوراک دام و طیور اعم از کنسانتره پرشیر، متوسط شیر، پرواری، گاوخشک، اسب و طیور است.این واحد تولیدی برای 10 نفر ایجاد اشتغال کرده است.

افتتاح نخستین باجه خدمات بانکی پست بانک ایران با مشارکت بخش تعاونی در کشور

در روند افتتاح پروژه‌های شهرستان همدان، اولین باجه خدمات بانکی پست بانک ایران با مشارکت بخش تعاون روستایی در روستای سولان از توابع شهر همدان به بهره برداری رسید.

فرماندار همدان در این مراسم ضمن تقدیر از عملکرد پست بانک ایران بعنوان بانک توسعه ای تخصصی دولت در بخش روستایی، استقرار خدمات بانکی در روستاها را از محورهای توسعه روستایی برشمرد و تاکید کرد که از توسعه خدمات نوین پست بانک در روستاها حمایت می‌کنیم.

فرشید تولایی مقدم مدیر شعب پست بانک استان همدان نیز در حاشیه این مراسم عنوان کرد: در این باجه که برای اولین بار در کشور با مشارکت بخش تعاونی ایجاد شده تمامی خدمات نوین بانکی ازجمله افتتاح انواع حساب جاری، قرض الحسنه و سپرده، پرداخت انواع تسهیلات، خدمات پایانه‌های پرداخت الکترونیک خودپرداز، عملیات پایا و ساتنا بین بانکی، صدور کارتهای عابر بانکی و خدمات بانکداری اینترنتی وغیره به مشتریان و اهالی منطقه و نیز گردشگران ارائه می‌شود

افتتاح ساختمان دهیاری موئیجین

دهیاری روستای موئیجین آخرین پروژه‌ای بود که به نمایندگی از 86 پروژه شهرستان همدان مورد بهره‌برداری قرار گرفت.
این ساحتمان در سال 94 کلنگ‌زنی شده و در دهه فجر سال‌جاری مورد افتتاح قرار گرفت.

مساحت این ساختمان 140 مترمربع بوده که با اعتبار 125 میلیون ریال از محل اعتبارات عمرانی دهیاری در روند ساخت و ساز قرار گرفت و تحت نظارت بخشداری مرکزی همدان احداث و به بهره‌برداری رسید.

انتهای پیام/

  • تایید شده
  • در 1395/11/18
  • ساعت 16:43