تاریخ : سه شنبه 19 بهمن 1395
کد 6370
منبع : خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) مشاهده خبر در سایت منبع

رونمایی از 9 کتاب انگلیسی تخصصی، نیمه تخصصی و عمومی پزشکی و پیراپزشکی در شیراز

شیراز - ایرنا - دانشگاه علوم پزشکی شیراز مبادرت به چاپ و انتشار 9 کتاب تخصصی و نیمه تخصصی و عمومی پزشکی و پیراپزشکی کرده است که این کتاب ها همزمان با دهه فجر انقلاب رونمایی شد .
رئیس دانشکده پیراپزشکی دانشگاه علوم پزشکی شیراز و عضو گروه زبان انگلیسی این دانشگاه سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت : در این کتاب ها از آداب و رسوم ایرانی و اسلامی و جان مایه های غنی فرهنگ ایرانی اسلامی بهره گیری شده و سعی کرده ایم تصویر سازی ها و توصیف های بکار گرفته شده متناسب با فرهنگ بومی ایرانی و اسلامی باشد و مظاهر فرهنگ غرب از متون درسی زدوده شود .
دکتر نسرین شکرپور با بیان اینکه بسیاری از دانشجویان از متون درسی و فرهنگ غالب ارائه شده در متون تاثیر می پذیرند گفت: سعی کرده ایم دراین متون درسی و مطالب ارائه شده ضمن آموزش متون پزشکی و ضمن ارائه مفاهیم اساسی در زبان تخصصی و عمومی انگلیسی ، مخاطبین و دانشجویان را با فرهنگ غنی ایرانی و اسلامی نیز آشنا سازیم .
شکرپور با اشاره به تئوری های جدید آموزش زبان انگلیسی و فرهنگ ایرانی اسلامی، اضافه کرد: در تالیف یک تا سه فصل، از متون اسلامی، طب اسلامی و پزشکان اسلامی استفاده کردیم.
دکتر محمد هادی ایمانیه رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز هم به خبرنگار ایرنا گفت : این کتاب ها اینک در دانشگاه علوم پزشکی شیراز تدریس می شود اما سعی داریم به اخذ مصوبه وزارت بهداشت تدریس آن را به کل کشور تعمیم دهیم .
رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز اضافه کرد : در بسیاری از متون انگلیسی و کتابهای اصلی فرهنگ غرب برخی مولفه های مغایر با فرهنگ ایرانی و اسلامی را به دانشجویان القا می کند اما سعی شده است در کتاب های جدید فرهنگ غالب فرهنگ ایرانی اسلامی و متناسب با شان دانشجویان و جامعه زیستی ما مطالب گنجانده شود .
در تالیف این کتاب ها که شامل پنج کتاب تخصصی پزشکی، دندانپزشکی، اتاق عمل، پرستاری و مامایی و مابقی کتاب های عمومی است، از دانش استادان پیشکسوت دانشگاه، در کنار استادان جوان، استفاده شده است.
این کتاب ها شامل Semi-Specialized English تالیف فرامرز امین لاری، فرهاد پاکدل، محمد رفعت بخش، نسرین شکرپور، فاطمه صدیق و علی مهبودی، Reading Science & Medicine in English تالیف محمد رفعت بخش، نسرین شکرپور، فاطمه صدیق، قدرت الله کامیاب و علی مهبودی، A Preparatory Step toward Academic Reading Comprehension تالیف نسرین شکرپور، شاداب مصلحی و علی مهبودی، Improving Reading Skills، English for the Students of Medicine، English for the Students of Nursing، English for the Students of Midwifery، English for the Students of Dentistry و English for the Students of Operation Room تالیف نسرین شکرپور و علی مهبودی است.
خبرنگار : نیکنام خشنودی ** انتشار دهنده:‌غلامرضا مالک زاده
6113 /1876
  • تایید شده
  • در 1395/11/19
  • ساعت 14:4