تاریخ : سه شنبه 19 بهمن 1395
کد 6429
منبع : تسنیم مشاهده خبر در سایت منبع

استاندار آذربایجان شرقی:

اجازه نمی‌دهیم کمبود منابع دولتی سبب رکود در اجرای پروژه‌های آذربایجان شرقی شود

استاندار آذربایجان شرقی گفت: کمبود منابع دولتی سبب رکود در اجرای پروژه‌ها در هیچ‌یک از بخش‌ها به ویژه حوزه گازرسانی نشده است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اهر، اسماعیل جبارزاده در آیین افتتاح پروژه‌های گازرسانی شهرستان اهر اظهار داشت: انقلاب اسلامی با رهبری امام راحل و پشتیبانی ملت غیور و همیشه در صحنه به نتیجه پیروزی رسید.

وی با اشاره به اینکه دهه فجر فرصتی مناسب برای مرور خاطرات، جوانمردی و مبارزات است، افزود: آذربایجانی‌ها همیشه در تاریخ پیش‌قدم‌تر از سایر استان‌ها بوده‌اند و مردم استان در قیام 29 بهمن زمینه نابودی رژیم پهلوی را رقم زدند.

استاندار آذربایجان شرقی بابیان اینکه خدمت گزاران نظام در ایام‌الله دهه فجر دستاوردهای انقلاب اسلامی و عملکرد دستگاه‌ها را برای مردم تشریح کنند، اظهار کرد: خوشبختانه امسال در دهه فجر شاهد بهره‌برداری بیش از 3 هزار پروژه با اعتبار بالغ‌بر 3 هزار میلیارد تومان در بخش‌ها، روستاها، شهرستان‌ها هستیم.

جبار زاده ادامه داد: هدف از حضور در شهرستان اهر افتتاح پروژه‌های نیمه دوم شرکت گاز آذربایجان شرقی بوده و بنده از طرف تمامی مردم از خدمات شبانه‌روزی شرکت گاز استان قدردانی می کنم البته عملکرد تمامی دستگاه‌های دولتی در راستای رفاه مردم تلاش می‌کنند ولی کارکنان شرکت گاز برای اینکه مردم قطعی گاز را تجربه نکنند حتی در دمای 416 درجه زیر صفر نیز مشغول به کار هستند.

وی با تأکید بر اینکه گاز طبیعی محور توسعه و آبادانی استان‌ها، شهرستان‌ها و روستاهاست، گفت: آذربایجان شرقی باوجود سردسیر بودن، گاز طبیعی برای مردم استان آسایش و رفاه را فراهم می‌کند.

استاندار آذربایجان شرقی تصریح کرد: در دولت یازدهم توسعه خدمات عمومی مردم اعم از بخش سلامت و رفاهی جزو اولویت‌های دولت یازدهم بوده و توجهی که دولت در بخش کشاورزی و روستایی می‌کند، تلاش می‌کنیم تا تمامی روستاهای زیر 20 خانوار در کشور از خدمات گاز طبیعی بهره‌مند‌ می‌شوند.

جبارزاده با اشاره به اینکه طی 3 سال گذشته در حوزه گازرسانی آذربایجان شرقی 630 میلیارد تومان هزینه کرده‌ایم، اضافه کرد: با توجه به اینکه منابع مالی دولت محدود است ولی در مقایسه با اعتبارات پروژه‌های عمرانی استان درمجموع به‌کل پروژه‌های استان در سال 200 میلیارد تومان هم نیست، اما منابع هزینه کرد شرکت گازرسانی بیشتر از اعتبارات پروژه‌های عمرانی آذربایجان شرقی است.

وی بابیان اینکه کمبود منابع دولتی باعث رکود در اجرای پروژه‌ها در هیچ‌یک از بخش‌ها به ویژه حوزه گازرسانی نشده است، بیان داشت: تمامی درآمدهای شرکت گاز مستقیماً به خزانه کشور واریز می‌شود و تأمین اعتبارات پروژه‌های گازرسانی در این زمان کمی دشوار است که باید از تمامی پرسنل و مدیرعامل شرکت گاز استان قدردانی کنیم.

استاندار آذربایجان شرقی ارتقاء کیفیت گازرسانی را از اولویت‌های اصلی شرکت گاز استان بعد از اتمام گازرسانی به روستاها دانست، گفت: افتتاح سیستم کنترل هوشمند سوانح و حوادث شرکت گاز آذربایجان شرقی برای اولین بار نشان‌گر فعالیت کارکنان این مجموعه بوده و راه‌اندازی این سیستم در تمامی شهرستان‌ها امیدواریم شاهد کاهش سوانح و حوادث گاز در استان باشیم.

جبار زاده با تأکید بر اینکه مدیران استانی بایستی به زادگاه خود تعصب خاصی داشته باشند، بیان کرد: ما از مدیران بی‌تعصب به زادگاهش نمی‌پسندیم و وقتی می‌بینیم که مدیری به شهرستان زادگاه خویش خدمات مضاعفی ارائه می‌کند لازم می‌دانم از همان مدیر قدردانی کنم و اگر مدیران به شهرستان زادگاهشان تعصب داشته باشند پیشرفت استان و شهرستان‌ها تسریع می‌شود.

انتهای پیام/

  • تایید شده
  • در 1395/11/19
  • ساعت 15:9