تاریخ : پنجشنبه 21 بهمن 1395
کد 6686
منبع : تابناک مشاهده خبر در سایت منبع

قصاص؛ فریاد آرام مادربزرگ در دادگاه

آخرین جلسه محاکمه زنی که دو فرزند خردسالش را به طرز بی رحمانه ای به قتل رسانده بود، در حالی برگزار شد که پدر و مادر متهم به قتل، از خونخواهی وی گذشتند و تنها مادربزرگ پدری مقتولان با فریادی آرام از محضر دادگاه تقاضای قصاص کرد.
 
به گزارش خراسان، اوایل مرداد سال گذشته، مرد میانسالی با تلفن همراه دخترش تماس گرفت اما کسی پاسخگوی تلفن نشد. این مرد که نگرانی وجودش را فرا گرفته بود، به محل سکونت دخترش در خیابان دکترشریعتی مشهد رفت اما هرچه زنگ واحد آپارتمانی را به صدا در آورد، باز هم پاسخی نشنید. مرد که دیگر نمی توانست اضطراب و نگرانی خود را پنهان کند چاره ای جز شکستن در واحد آپارتمانی نیافت، چرا که احتمال می داد حادثه تأسف باری رخ داده است. دقایقی بعد، مرد میانسال بالاخره در منزل را گشود اما با دیدن صحنه ای  وحشتناک میخکوب شد، دو نوه خردسالش که آرش و سیما نام داشتند، به طرز فجیعی کشته شده بودند و پیکر خون آلودشان کف اتاق قرار داشت. اما مرد مذکور اثری از دخترش نیافت.
 
گزارش خراسان حاکی است: مرد که از دیدن این صحنه دردناک، وحشت زده شده بود، بلافاصله با پلیس تماس گرفت و ماجرا را تشریح کرد. دقایقی بعد، خودروهای نیروهای انتظامی و قاضی ویژه قتل عمد، آژیرکشان وارد خیابان شریعتی شدند و بدین ترتیب، تحقیقات درباره چگونگی مرگ دو کودک 8 و 9ساله آغاز شد. تلویزیون منزل روشن بود و با وجود آن که به گفته پزشک قانونی حدود دو روز از مرگ دو کودک می گذشت، اجساد آنان به دلیل روشن بودن کولر منزل دچار فساد نعشی نشده بود. آثار زخم کف دست دخترک نشان می داد که او در برابر قاتل مقاومت کرده است.
 
در همین حال، بازرسی از منزل برای یافتن سرنخی از قاتل یا قاتلان ادامه یافت تا این که لباس های خون آلود مادر کودکان در واحد آپارتمانی کشف شد و این گونه این حادثه تلخ، رنگ دردناک تری به خود گرفت، چرا که احتمال وقوع جنایت توسط مادر مقتولان به موضوع اصلی این پرونده جنایی تبدیل شد.
 
به همین دلیل و با صدور دستوری از سوی قاضی سیدجواد حسینی(قاضی ویژه قتل عمد در زمان وقوع حادثه) تحقیقات کارآگاهان اداره جنایی پلیس آگاهی خراسان رضوی برای دستگیری مادر کودکان آغاز شد.
 
بررسی های مقدماتی نشان می داد که زن 33ساله به شهرهای شمالی گریخته است، بنابراین کارآگاهان با استفاده از شگردهای پلیسی، او را به مشهد کشاندند و بدین ترتیب، حلقه های قانون بر دستان وی گره خورد. او که چاره ای جز بیان حقیقت نداشت، لب به اعتراف گشود و به قتل دو فرزندش اعتراف کرد.
 
گزارش خراسان حاکی است: این پرونده جنایی با صدور کیفرخواست در دادسرای عمومی و انقلاب مشهد، به شعبه پنجم دادگاه کیفری یک خراسان رضوی ارسال شد و متهم پای میز محاکمه ایستاد.
 
این زن در آخرین جلسه رسیدگی که به ریاست قاضی مجتبی علیزاده و مستشاری قاضی عندلیب برگزار شد، درباره چگونگی وقوع حادثه گفت: شوهرم در سال 1389 فوت کرد و من سرپرستی از دو کودکم را به عهده گرفتم و با حقوق همسرم امرار معاش می کردم، اما به دلیل مشکلات روحی که داشتم، از قرص های آرامبخش استفاده می کردم، با این وجود به دلیل برخی مشکلاتی که در زندگی داشتم،  تصمیم به قتل فرزندانم گرفتم. به همین دلیل روز حادثه قرص های خواب آور را به پسر 9ساله و دختر 8ساله ام خوراندم. وقتی که به خواب رفتند با چاقو آن ها را کشتم ولی دخترم زمانی که به سویش حمله ور شدم، چشمانش را باز کرد و در حالی که التماس می کرد تا او را نکشم، تیغه چاقو را گرفت که دستش زخمی شد، ولی من ...  .
 
پس از اعتراف صریح متهم و با توجه به این که پزشکی قانونی سلامت روحی و روانی او را تأیید کرده بود، این زن مسئول اعمال خودش شناخته شد، اما پدربزرگ و مادربزرگ مادری مقتولان از خونخواهی فرزندشان گذشتند و تنها مادربزرگ پدری آن ها به عنوان یکی از اولیای دم و با چهره ای غمگین و چشمانی اشکبار تقاضای صدور حکم قصاص نفس کرد. بنابراین گزارش، با آخرین دفاعیات متهم و وکیل مدافع وی، دادگاه به زودی رأی خود را در این پرونده جنایی صادر خواهد کرد.

  • تایید شده
  • در 1395/11/21
  • ساعت 9:48