تاریخ : پنجشنبه 21 بهمن 1395
کد 6721
منبع : تسنیم مشاهده خبر در سایت منبع

مدیرکل راه و شهرسازی استان فارس:

آزادراه شیراز ـ اصفهان ۱۸ میلیارد تومان هزینه تصادفات را کاهش می‎دهد

مدیرکل راه و شهرسازی استان فارس با اشاره به پیشرفت فیزیکی ۵۰ درصدی آزاد راه شیراز - اصفهان گفت: این آزادراه پس از بهره‎برداری ۱۸ میلیارد تومان هزینه ناشی از تصادفات را کاهش می‎دهد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از شیراز، فیروز تکاور پیش از ظهر امروز در ستاد اقتصاد مقاومتی استان فارس پروژه آزاد راه شیراز- اصفهان را مهم‎ترین پروژه حمل و نقلی استان معرفی کرد و اظهار داشت: این پروژه یکی از شاخص‌ترین پروژه‎های استان در تحقق اقتصاد مقاومتی است چراکه سبب کاهش هزینه در سوخت، استهلاک و صرفه‎جویی در وقت می‎شود. 

وی با بیان اینکه با بهره‎برداری از این پروژه 135 کیلومتر و 2 ساعت زمان رسیدن به اصفهان کاهش می‎یابد، گفت: با بهره‎برداری این پروژه 136 لیتر در سوخت صرفه‎جویی می‎شود و هزینه تصادفات نیز 18 میلیارد تومان کاهش می‎یابد. 

تکاور با بیان اینکه وضعیت مالی این پروژه بهتر از وضعیت فیزیکی آن است، افزود: این پروژه در حال حاضر 50 درصد پیشرفت فیزیکی دارد و 1200 دستگاه و ماشین‎آلات راهسازی مشغول اجرای این پروژه هستند. 

افزایش 1900 هکتاری گیاهان دارویی در فارس 

محمد مهدی قاسمی، رئیس جهاد کشاورزی استان فارس نیز در این جلسه به ارائه گزارشی از وضعیت کشاورزی استان پرداخت و گفت: کشت دانه‎های روغنی، بهره‎وری در کشت گندم، افزایش مکانیزاسیون در کشاورزی و استفاده از آبیاری تحت فشار از جمله اقداماتی است که در  راستای تحقق اقتصاد مقاومتی انجام شده است. 

وی افزود: در آبیاری تحت فشار 80 میلیارد تومان کارسازی شده و منتظر اعلام اعتبارات جدید برای ادامه این پروژه هستیم و با مشارکت مردم 77 هزار هکتار آبیاری تحت فشار انجام شده است. 

رئیس جهاد کشاورزی استان فارس کشت گیاهان دارویی را از دیگر موارد تحقق اقتصاد مقاومتی ذکر و خاطرنشان کرد: امسال 1900 هکتار افزایش سطح زیرکشت در استان انجام شده و با همکاری دانشگاه علوم پزشکی شیراز اقدامات موثری برای افزایش گیاهان داوریی صورت گرفته است. 

قاسمی صنایع فرآوری در بخش گیاهان دارویی را ضرورت دانست و تصریح کرد: در این زمینه نیاز به تسهیلات و حمایت‎های مالی است که درصورت فراهم شدن اعتبارات و ایجاد صنایع فرآوری می‎توان کشت گیاهان دارویی را در استان فارس افزایش داد. 

انتهای پیام/ 

  • تایید شده
  • در 1395/11/21
  • ساعت 14:0