تاریخ : شنبه 23 بهمن 1395
کد 6932
منبع : خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) مشاهده خبر در سایت منبع

نخستین مرکز روزانه آموزشی بیماران روان مزمن افتتاح شد

تهران - ایرنا - نخستین مرکز آموزشی ویژه بیماران روانی مزمن در کشور با حضور مسئولان بهزیستی کشور و استان تهران امروز شنبه با نام مرکز احبا در منطقه جنوب تهران گشایش یافت.
به گزارش خبرنگار سلامت ایرنا ، رئیس سازمان بهزیستی استان تهران روز شنبه در حاشیه مراسم افتتاح این مرکز در جمع خبرنگاران گفت: این مرکز در 570 متر مربع در سه طبقه و با داشتن یک هزار پرونده بیماران اعصاب و روان و ظرفیت ارایه خدمات روزانه به 60 نفر، راه اندازی شده است.
اصغر باقری افزود: در این مرکز، خدمات درمانی ، توانبخشی، اجتماعی، مشاوره، آموزش خانواده، هنردرمانی ، کاردرمانی، سایکودرام (تئاتر درمانی ) و حرفه آموزی به بیماران روان مزمن ارائه می شود و آنان در بخش حرفه آموزی مهارت هایی مانند ادبیات، شعرخوانی ، موسیقی ، سفال و معرق که استعداد و زمینه آن را دارند و براثر بیماری آنها را فراموش کرده اند دوباره فرا می گیرند.
وی خاطرنشان کرد: بیماران در این مراکز ضمن دریافت مشاوره و خدمات لازم از طریق 10 مددکار و سه پزشک ، حتی می توانند گواهینامه های فنی و حرفه ای را کسب کنند و کارفرمایان آن را به کار گیرند.
به گفته باقری ، خدمات ارائه شده در این مرکز برای بیماران روان مزمن تحت پوشش سازمان بهزیستی رایگان است.
رئیس سازمان بهزیستی استان تهران یادآور شد: هم اکنون سه مرکز روزانه بیماران مزمن در تهران فعالیت دارد و دو هزار و 200 بیمار روان مزمن نیز در مراکز شبانه روزی بهزیستی استان تهران بسر می برند که 6 مرکز آن مربوط به زنان است. 670 بیمار روان مزمن در تهران نیز تحت پوشش خدمات در منزل است.
اجتمام**9185**1569**خبرنگار: سادات حسینی خواه **انتشار: علی حبیبی
برای آگاهی از آخرین اخبار اجتماعی و حوادث ایران و جهان در کانال تلگرام گروه اجتماعی ایرنا:
@irnaej
https://t.me/irnaej
  • تایید شده
  • در 1395/11/23
  • ساعت 16:4