تاریخ : يکشنبه 24 بهمن 1395
کد 7098
منبع : تسنیم مشاهده خبر در سایت منبع

معاون تبلیغات اسلامی استان قزوین:

حجاب و عفاف بانوان سلامت معنوی جامعه را افزایش می‌دهد

معاون فرهنگی تبلیغات اسلامی استان قزوین گفت: حفظ حجاب و عفاف بانوان سلامت معنوی جامعه را افزایش می‌هد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از قزوین، حجت‌الاسلام عباس نظری ظهر امروز در همایش استانی عفاف و حجاب که با حضور دختران دانش‌آموز قزوینی برگزار شد، اظهار داشت: سلامت اجتماعی در جامعه رابطه مستقیمی با عفاف و پاکدامنی بانوان دارد، چراکه مادری پاکدامن زندگی و خانه‌ای امن و مطمئن برای همسر و فرزندانش ایجاد خواهد کرد.

وی افزود: خداوند کریم حجاب را به زنان و مردان واجب کرده است اما در مورد بانوان سخت‌گیری بیشتری صورت گرفته است چرا که زنان و بانوان گوهران آفرینش هستند و نیاز است تا حجاب از این گوهر پاک نگهداری کند.

معاون فرهنگی تبلیغات اسلامی استان قزوین تصریح کرد: افزایش حجاب و عفاف در جامعه صورت نمی‌گیرد مگر با پاکدامنی زنان و مطمئن باشید که این پاکدامنی سلامت معنوی جامعه را تضمین می‌کند.

نظری گفت: زن بنیان خانواده است و اگر مادری که این مسئولیت بزرگ بر عهده او نهاده شده خود نتواند از گوهر وجودش حفاظت کند چگونه می‌توان انتظار داشت که از فرزندان و آرامش همسرش حفاظت کند. این زنان و بانوان ایرانی مسلمان هستند که در زمان انقلاب و دفاع مقدس با حفظ بنیان‌های خانوادگی خود موجب پیروزی ما شدند.

وی خاطرنشان کرد: استحکام بنیان خانواده امروز بیش از سابق در دستان بانوان توانمند  ایران زمین است که حتی با وجود این که در خارج از خانه نیز فعالیت دارند حجاب و عفاف را فراموش نکرده‌اند.

معاون فرهنگی و آموزشی سازمان تبلیغات اسلامی استان قزوین عنوان کرد: بانوانی که در مسیر حفظ حجاب و عفت خود قدم می‌گذارند به معنای واقعی مسیر حفط خانواده و بعد جامعه خود را می‌پیمایند.

نظری در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به وضعیت حجاب در ایران قبل از انقلاب گفت: اگرچه ایران و زنان ایرانی از گذشته به حجاب اهمیت می‌دانند و در دوره‌های مختلف برای حفظ آن جنگیدند ولی ما در طول تاریخ داشتیم افرادی که قصد داشتند مانع این ارزش بزرگ شوند.

وی ادامه داد: اما انقلاب اسلامی ایران، حجاب را مایه استحکام بنیان خانواده می‌داند و از زنان پاکدامن و عفیف که حجاب را برگزیدند حمایت کرد، چرا که دین اسلام تقویت خانواده این بنیان اثر گذار را در گرو پاکدامنی و عفت زنان و مردان می‌داند که در بعد بانوان در شکل و قامت حجاب  تحقق می‌یابد.

معاون فرهنگی و آموزشی سازمان تبلیغات استان قزوین با اشاره به برخی از معضلات اجتماعی موجود در حوزه حجاب دختران بیان کرد: اگر امروز اهمیت و تاکید ویژه‌ای برحجاب دختران نوجوان و جوان در جامعه داریم به این دلیل است که این افراد در آینده نزدیک مادران و همسران این سرزمین خواهند بود.

نظری عنوان کرد: این مادران اگر شکل واقعی و اهمیت حجاب و عفاف را درک کنند قطعا نسل آینده ایران اسلامی نسلی با معنویات قوی و مسلمانان واقعی خواهد بود.

وی گفت: دختران نوجوان ما باید امروز بدانند که حجاب علاوه بر تاثیرات اجتماعی و خانوادگی برای خود فرد نیز شامل هزاران فایده و اثر است و بعد فردی آن نیز باید برای این افراد مشخص شود.

معاون فرهنگی و آموزشی سازمان تبلیغات اسلامی استان قزوین تاکید کرد: آرامش روانی و حفظ طراوت و شادابی برای زنان و بانوان شاید اولین ثمره حجاب در بعد فردی آن باشد.

نظری ابراز داشت: حتی بر اساس دانسته‌های علمی بشر امروز سلامتی زنان با حجاب نیز رابطه دارد، از این رو این مسئله باید در ابعاد مختلف آن برای افراد واکاوی شود تا دختران جوان ما با ذهنی باز حجاب را انتخاب کنند.

انتهای پیام/

  • تایید شده
  • در 1395/11/24
  • ساعت 17:15