تاریخ : جمعه 17 دي 1395
کد 761
منبع : تسنیم مشاهده خبر در سایت منبع

امام جمعه بوشهر:

دستگیری تفنگداران آمریکایی در خلیج فارس درس عبرتی برای قدرت‌های متجاوز است

امام جمعه بوشهر گفت: منطقه دوم نیروی دریایی سپاه در دستگیری تفنگداران متجاوز آمریکایی ضمن نشان دادن اقتدار ایران اسلامی درس عبرتی به قدرت‌های تجاوزگر دادند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بوشهر، آیت‌الله غلامعلی صفایی بوشهری در خطبه‌های نماز جمعه بوشهر با بیان اینکه اجرای طرح حذف حجاب در دور رضا شاه در ایران با تدابیر انگلیس روی داد اظهار داشت: سرویس‌های جاسوسی انگلیس که در سرزمین‌های اسلامی مستقر بودند برای از بین بردن قدرت مسلمانان و سلامت اجتماعی آنان طرح حذف حجاب وارزش‌های اسلامی در سال 1314 اجرا کردند.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر با بیان اینکه از بین رفتن ارزش‌های اسلامی و الهی زمینه نفوذ از اهداف طرح حذف حجاب در ایران بود گفت: در پی این طرح مردم در مسجد گوهرشاد اجتماع کردند که رضا خان دستور بمباران مسجد را صادر کرد.

امام جمعه بوشهر مقام زن در جامعه اسلامی را بسیار با ارزش و والا دانست و تصریح کرد: با توجه به بالا بودن جایگاه و منزلت زن در جامعه اسلامی استعمار و استکبار تصمیم به شکست حریم زن و معرفی آن به عنوان یک کالا کرد که در یک فضای ضد اخلاقی  به زن تعرض شود.

صفایی بوشهری تاکید کرد: از همه مسئولان، مردم و همه قشرهای جامعه تقاضا می‌شود حریم عفاف و حجاب را در جامعه بر اساس موازین اسلامی و دستورات خداوند و خاندان اهل بیت(ع)  رعایت کنند و به جامعه مورد تکریم و احترام قرار بگیرد.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر با تبریک ولادت امام حسن عسکری(ع) به سالروز وفات فاطمه معصومه(س) پرداخت و خاطر نشان کرد: این بانوی بزرگ اسلام از چنان جایگاهی برخوردار است که هرکس  زیارت  حرم این بانو مشرف شود از برکات مهمی برخوردار می‌شود.

امام جمعه بوشهر با گرامیداشت سالروز دستگیری تفنگداران متجاوز آمریکایی در خلیج فارس توسط  منطقه دوم نیروی دریایی سپاه پاسداران افزود: در زمانی که استکبار در پی تضعیف ایران اسلامی  بعداز برجام بودند منطقه دوم نیروی دریایی سپاه با حماسه آفرینی در دستگیری تفنگداران آمریکایی در خلیج فارس سبب نشان دادن اقتدار ایران اسلامی و تضعیف آمریکا و دیگر کشورهای استکباری شدند.

صفایی بوشهری، حماسه منطقه دوم نیروی دریایی سپاه پاسداران  در دستگیری تفنگداران آمریکایی در خلیج فارس را کاری بزرگ در طول تاریخ نبردهایی دریایی بویژه در خلیج فارس دانست.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر با بیان اینکه ابعاد مختلف این حماسه هنوز کشف نشده افزود: این عظمت برای برخی‌ها هنوز ابعاد مختلف آن کشف نشده ولی این حماسه بزرگ کار خداوند متعال بود.

امام جمعه بوشهر تاکید کرد:  آمریکا  فکر می‌کرد به سبب توافق برجام، ایران اسلامی تضعیف شده ولی منطقه دوم نیروی دریایی سپاه پاسداران نشان داد ایران اسلامی هیچگاه ضعیف نمی‌شود و هر روز بر اقتدار و قدرت وی افزوده می‌شود.

صفایی بوشهری با بیان اینکه حماسه منطقه دوم نیروی دریایی سپاه پاسداران درس عبرتی برای ابرقدرت‌های متجاوز است خاطر نشان کرد: سپاه پاسداران با این حماسه درس عبرتی به قدرت‌های استکباری و استعماری دادند که اگر بخواهند نفوذ، تجاوز و تهاجم به حریم ایران اسلامی کنند با چنین دفاعی و این چنین اقتدار و قدرتی مواجه می‌شوند.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر بیان کرد: از فرمانده و کارکنان منطقه دوم نیروی دریایی سپاه پاسداران که این حماسه آفریدند و مایه عزت و افتخار ایران اسلامی و استان بوشهر شدند قدردانی می‌شود.

امام جمعه بوشهر با اشاره به واردن شدن خسارت به کشاورزان استان بوشهر گفت: کشاورزان به سبب کمی بارش باران و افت قیمت برخی از  محصولات،کشاورزان استان بوشهر به ویژه گوجه‌فرنگی کاران این استان دچار خسارت شدند که از مسئولان تقاضا می‌شود هر چه زودتر مشکلات این کشاورزان برطرف شود.

صفایی‌بوشهری با تاکید بر توسعه صنایع تبدیلی در استان بوشهر تصریح کرد: حجم فروش نسبت به میزان برداشت محصول گوجه فرنگی بسیار پایین است از این نظر توسعه صنایع تبدیلی به ویژه ایجاد کارخانه رب گوجه فرنگی باید در دستور کار قرار بگیرد تا در مواقع بحرانی مشکلات کشاورزان برطرف شود.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر با اشاره به ظرفیت بالای استان بوشهر در صنایع مختلف نفت و گاز افزود: ایجاد صنایع تبدیلی و پایین دستی نفت و گاز در دستور کار مسئولان و سرمایه‌گذاران قرار بگیرد تا ضمن جلوگیری از خام فروشی زمینه رونق اقتصادی و ایجاد اشتغال در استان بوشهر فراهم شود.

امام جمعه بوشهر با بیان اینکه استان بوشهر دومین استان کم‌بارش ایران است خاطر نشان کرد: برای بارش باران در استان بوشهر نیاز است ائمه جمعه و جماعت و مردم نسبت  به ذکر دعا که امر مهم و ضروری و رسالت همگانی مسلمانان است اقدام کنند.

انتهای پیام/

  • تایید شده
  • در 1395/10/17
  • ساعت 14:12