تاریخ : شنبه 30 بهمن 1395
کد 8236
منبع : تسنیم مشاهده خبر در سایت منبع

قائم مقام رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر:

مراکز خدمات جامع سلامت استان بوشهر در هفته ملی سلامت مردان خدمات مراقبتی ارائه می‌دهند

قائم مقام رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر گفت: با توجه به نا‌م‌گذاری هفته سلامت مردان، مراکز خدمات جامع سلامت و پایگاه‌های سلامت استان بوشهر خدمات مراقبتی به این گروه ارائه می‌دهند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بوشهر، حیدر عزیزنژاد بعدازظهر امروز در همایش انس و مودت با حضور بازنشستگان استان بوشهر با تاکید بر تامین سلامت  در جامعه اظهار داشت: در این راستا خدمات گوناگون برای ارتقاء سلامتی در جامعه افزایش یافته است

وی با بیان اینکه میزان مراجعه مردان به پزشک و بخش‌های بهداشتی و درمانی کمتر از زنان است بیان کرد: هفته اول اسفندماه به‌عنوان هفته ملی سلامت مردان نام‌گذاری شده و فرصت مناسبی است که توجه همگان به‌ویژه خود مردان به موضوع سلامت مردان در زمینه‌های مختلف جلب شود.

قائم مقام رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر با بیان اینکه میزان مراجعه مردان به پزشک و بخش‌های بهداشتی و درمانی کمتر از زنان است خاطر نشان کرد: مردان جامعه نسبت به زنان در معرض خطر محیطی و شغلی بیشتری هستند و عادات اشتباهی مانند مصرف سیگار، اعتیاد، استرس‌های شغلی در آن‌ها بیشتر است.

عزیزنژاد با تاکید بر توجه به افزایش امید زندگی و ارتقا سلامتی در جامعه تصریح کرد:  هدف نهایی در برنامه خودمراقبتی گروه سنی میان‌سالان و سالمندان به‌ویژه مردان، کاهش مرگ زودهنگام در اثر بیماری دیابت، فشارخون، سرطان‌ها و بیماری تنفسی، افزایش امید به زندگی و ارتقای سطح سلامت است.

وی با تاکید بر ارائه خدمات وبژه به مردان در هفته ملی سلامت گفت: مراکز خدمات جامع سلامت و پایگاه‌های سلامت، خدمات مراقبتی استان بوشهر در هفته ملی سلامت به این گروه خدمات ارائه می‌دهند.

قائم مقام رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر با بیان اینکه برخی از خدمات شامل بررسی شیوه زندگی سالم است افزود: تحرک بدنی، دخانیات، تغذیه، سلامت روان، شناسایی افراد در معرض خطر بیماری‌های قلبی عروقی، شناسایی افراد در معرض ابتلا به سرطان‌ها و مشاوره رایگان روانشناسی از جمله خدمات  در مراکز درمانی به جامعه هدف است.

عزیزنژاد گفت: کنترل و پیگیری و درمان بیماری‌های فشارخون و دیابت، مشاوره رایگان تغذیه یا هر نوع بیماری وابسته به غذا  مانند قند خون، چربی خون، کم‌خونی مشاوره رایگان روانشناسی از دیگر خدمات به مردان در هفته ملی سلامت مردان است.

انتهای پیام/

  • تایید شده
  • در 1395/11/30
  • ساعت 19:36