تاریخ : دوشنبه 2 اسفند 1395
کد 8514
منبع : تسنیم مشاهده خبر در سایت منبع

اخبار کوتاه استان خراسان جنوبی

راه‌آهن شرق قهرمان مسابقات مچ‌اندازی تربت حیدریه شد

اداره کل راه‌آهن شرق توانست مقام قهرمانی مسابقات مچ‌اندازی شهرستان تربت حیدریه را به دست آورد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بیرجند، به مناسبت گرامیداشت دهه فجر نخستین دوره از مسابقات مچ‌اندازی بین ادارات شهرستان تربت حیدریه به میزبانی اداره تعاون،کار و رفاه اجتماعی در محل دانشگاه آزاد شهرستان تربت حیدریه برگزار شد که ایستگاه راه‌آهن تربت حیدریه مقام اول این دوره از مسابقات را به دست آورد.

حسن زمانی از پرسنل سیر و حرکت مقام اول سنگین وزن، محمدرضا ایروانی و رضا مرشد هر دو از پلیس راه آهن شرق مقام‌های دوم و سوم سبک وزن را در این دوره از مسابقات را کسب کردند.

ازدواج در بشرویه 18.7 درصد کاهش داشت

رئیس اداره ثبت احوال بشرویه از کاهش 18.7 درصدی ازدواج در بشرویه خبر داد و گفت: در 10 ماهه امسال میانگین سن ازدواج زنان در این شهرستان 22.4 سال بوده است.

جواد سردار اظهار داشت: طی 10 ماهه امسال 205 ازدواج به ثبت رسیده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته 18.7 درصد کاهش داشته است.

وی افزود: در این مدت میانگین سن ازدواج زنان در این شهرستان 22.4 سال بوده است و میانگین سن ازدواج مردان 27.8 سال بوده است.

رئیس اداره ثبت احوال بشرویه ادامه داد: نسبت به مدت مشابه سال قبل 47 واقعه ازدواج در این شهرستان کمتر به ثبت رسیده است.

سردار از ثبت 31 مورد طلاق در این بازه زمانی خبر داد و اظهار داشت: در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ثبت طلاق 19.2 درصد افزایش داشته و امسال نیز پنج واقعه طلاق بیشتر از سال 94 به ثبت رسیده است.

وی درصد ثبت وفات در بشرویه را 100 درصد و ثبت ولادت را 99.8 درصد اعلام کرد و افزود: همه این موارد در مهلت قانونی صورت پذیرفته است.

رئیس اداره ثبت احوال بشرویه از ثبت 78 واقعه وفات در طی 10 ماهه سال جاری خبر داد و گفت: این میزان نسبت به مدت مشابه سال قبل 33.90 درصد کاهش داشته و در مقابل هر 100 فوت ثبت شده زنان تعداد 129 مورد فوت مردان به ثبت رسیده است.

سردار ادامه داد: بیشترین تعداد افراد فوت شده نیز در گروه سنی 75 سال و بیشتر هستند که بیشترین علت فوت این افراد بیماری‌های قلبی و عروقی بوده است.

وی تعداد موالید در این بازه زمانی را 465 مورد اعلام کرد و افزود: ثبت واقعه ولادت در بشرویه در مقایسه با سال گذشته دارای افزایش 5.20 درصدی بوده است.

رئیس اداره ثبت احوال بشرویه اضافه کرد: در مقابل هر 100 واقعه ولادت ثبت شده دختر، 109 واقعه ولادت پسر به ثبت رسیده است.

حذف و معدوم‌سازی لاشه شتر در کشتارگاه بیرجند به دلیل آلودگی انگلی

لاشه شتر به ارزش 35 میلیون ریال در کشتارگاه دام بیرجند کشتارگاه حذف شد.

 سرپرست شبکه دامپزشکی شهرستان بیرجند گفت: نظارت بهداشتی بر کشتار دام یکی از وظایف اصلی و ذاتی دامپزشکی است تا با بررسی و بازدید دامها در مراحل قبل از کشتار، حین کشتار و پس از کشتار گوشت سالم، بهداشتی و با کیفیت در اختیار مصرف کنندگان قرار گیرد از این جهت لاشه شتر به علت آلودگی‌‌های انگلی از چرخه مصرف حذف شد.

علیزاده افزود:  مخاطرات بهداشتی، آلودگی‌ها و بیماری‌های خطرناک دامی و مشترک بین انسان و دام همواره می‌تواند از طریق دام، فراورده‌های خام خوراکی و غیر خوراکی دام به جمعیت انسانی سرایت کند.

وی خاطرنشان کرد: تمامی فعالیت‌های بهداشتی و قرنطینه‌ای دامپزشکی از مزرعه، کشتارگاه، مراکز توزیع و عرضه دام زنده و فراورده‌های خام دامی درجهت ارتقاء بهداشت عمومی جامعه است.

سرپرست شبکه دامپزشکی شهرستان بیرجند افزود: توصیه همیشگی دامپزشکی به مردم رعایت ضوابط بهداشتی و قرنطینه‌ای دامپزشکی و تهیه دام و فراورده‌های خام دامی از مراکز مجاز و تحت نظارت دائمی دامپزشکی است.

انتهای پیام/

  • تایید شده
  • در 1395/12/02
  • ساعت 10:3