تاریخ : دوشنبه 2 اسفند 1395
کد 8595
منبع : خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) مشاهده خبر در سایت منبع

با موافقت رئیس سازمان محیط زیست /

تفاهم نامه شهر سبز پایدار همدان تمدید شد

همدان- ایرنا- با موافقت معصومه ابتکار معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان محیط زیست، تفاهم نامه شهر سبز پایدار همدان به مدت سه سال دیگر تمدید شد.
به گزارش ایرنا همدان هفتادمین شهر سبز پایدار جهان و نخستین شهر سبز پایدار جهان اسلام معرفی شده است.
پیش از این شهر همدان به مدت 2 سال به عنوان شهر سبز پایدار مطرح بود.
همچنین در حاشیه نخستین همایش ملی شهر سبز پایدار در همدان، قرارداد ساخت نیروگاه خورشیدی هفت مگاواتی همدان در حضور رییس سازمان حفاظت محیط زیست منعقد شد.
شهردار همدان روز دوشنبه در حاشیه این آئین گفت:شرکت سولارپارس آرمان کیش و سولارتامین گستر کیش (SSG- ایرانی و آلمانی) با سرمایه خارجی این نیروگاه را احداث می کنند.
سیدمصطفی رسولی افزود: این نیروگاه با اجاره 20 ساله برابر با نظریه کارشناسی در زمینی به وسعت 35 هکتار در جنب فرودگاه همدان ساخته می شود.
وی ادامه داد:براساس توافق صورت گرفته قرار است سالیانه از هر هکتار 12 میلیون ریال اجاره زمین از سازندگان این نیروگاه ها دریافت شود و هر پنج سال یکبار ضمن بررسی کارشناسانه نسبت به عقد قرارداد جدید اقدام می شود.
معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست کشور روز دوشنبه به منظور شرکت در نخستین همایش شهر سبز پایدار با استقبال استاندار وارد همدان شد و پس از بازدید از نیروگاه های خورشیدی همدان با حضور در گلزار شهدای دانشگاه علوم پزشکی به مقام شامخ شهدا ادای احترام کرد.
7520/1181
خبرنگار: میثم ناصرنژاد** انتشار دهنده:الهام تدین
  • تایید شده
  • در 1395/12/02
  • ساعت 16:46