تاریخ : سه شنبه 3 اسفند 1395
کد 8904
منبع : فارس نیوز مشاهده خبر در سایت منبع

برخورد بهزیستی با مهدکودک متخلف در حادثه بدرفتاری با کودک ۳ ساله/مربی اخراج شد

به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس، احمد خاکی؛ معاون امور اجتماعی بهزیستی استان تهران، در تشریح این حادثه گفت: بلافاصله پس از اطلاع از وقوع این اتفاق و اعلام مادر کودک به بهزیستی تهران، کارشناسان امور مهدهای کودک از محل این مهد بازدید و فیلم­ های مربوطه را مورد بازبینی قرار داده و متأسفانه بدرفتاری با کودک تأیید شده است.

وی ادامه داد: در ادامه بررسی ­ها مشخص شد، مهد کودک به طور "غیر قانونی" از مربی کارآموز استفاده کرده است که ضمن اخراج فرد خاطی از مهد کودک، جهت برخورد قانونی با مهد، پرونده ای در کمیسیون نظارت بر مراکز غیر دولتی بهزیستی استان تهران تشکیل شد. 

معاون امور اجتماعی بهزیستی استان تهران خاطرنشان کرد: همزمان با بررسی­ های کارشناسی، مهد کودک از سوی بهزیستی موظف به پرداخت کلیه هزینه ­های درمانی کودک شد. 

خاکی ادامه داد: باتوجه به شکایت صورت گرفته از مهدکودک نزد مراجع قضایی، منتظر صدور رأی قطعی دادگاه در این خصوص هستیم و پس از صدور رأی دادگاه، کمیسیون مربوطه در بهزیستی استان تهران نیز رأی نهایی خود را در خصوص پرونده این مهد کودک متخلف صادر خواهد کرد. 

وی در ادامه افزود: بهزیستی همواره به عنوان حامی حقوق کودکان و در جهت حفظ سلامت جسمی و روانی آنها تأکید بر رعایت ضوابط و دستورالعمل­ های ابلاغی به مهدهای کودک دارد و این اطمینان را به خانواده­ ها می­ دهیم که در صورت وقوع چنین حوادثی، برخوردی قاطع طبق ضوابط خواهیم داشت. 

معاون امور اجتماعی بهزیستی استان تهران در پایان گفت: والدین می­ توانند هرگونه شکایت خود را از مهدهای کودک به سامانه پیامکی 3000012333 جهت بررسی و پیگیری اعلام کنند.          

 

انتهای پیام/    

  • تایید شده
  • در 1395/12/03
  • ساعت 15:49