تاریخ : سه شنبه 3 اسفند 1395
کد 8943
منبع : خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) مشاهده خبر در سایت منبع

تولد نوزاد چهار کیلو و 800 گرمی در بیمارستان حافظ شیراز

شیراز- ایرنا- مادر 34 ساله ای در بارداری چهارم خود در بیمارستان حافظ شیراز یک نوزاد پسر با وزن چهار کیلو و 800 گرم به دنیا آورد.
به گزارش دریافتی سه شنبه ایرنا از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، کارشناس مامایی بخش بهبودی (ریکاوری) بیمارستان حافظ شیراز گفت: این مادر باردار در زمینه دیابت دارای بیماری پرخطر است و نوزادش نیز دیابتی است و هر 2 تحت مراقبت هستند.
میترا ادراکی افزود: این مادر که از 2 سال پیش دچار دیابت بوده، به دلیل داشتن یک بار سابقه سقط و همچنین زایمان زودتر از موعد که منجر به فوت جنین شده بود، مادر پرخطر محسوب می شد.
وی بیان کرد: در دوران بارداری این مادر، مراقبت های خاص برای او انجام شد، در این دوران انسولین به مادر تزریق می شد و هم اینک مادر و نوزاد وضعیت خوبی دارند.
بنا به گفته پزشکان متخصص اطفال، وزن طبیعی کودک هنگام تولد بین ۲ کیلو و ۷۰۰ گرم تا ۴ کیلو و ۲۰۰ گرم و به طور معمول برای نوزادان ایرانی این وزن طبیعی است.
همچنین به اظهار پزشکان متخصص زنان و زایمان از جمله عوامل بزرگ شدن جنین، زایمان های متعدد، بارداری طولانی مدت، عامل وراثت در خانواده و به دنیا آوردن نوزاد با وزن بالای چهار کیلوگرم است.
دیابت مادر در دوران بارداری، اغلب به درشت شدن جنین و سخت شدن زایمان منجر می شود.
6113 /6118
دریافت : نیکنام خشنودی ** انتشار دهنده: پرویندخت پاردسویی شیرازی
  • تایید شده
  • در 1395/12/03
  • ساعت 23:34