تاریخ : پنجشنبه 5 اسفند 1395
کد 9261
منبع : تسنیم مشاهده خبر در سایت منبع

اخبار کوتاه استان خراسان جنوبی

دومین همایش "مشتری‌مداری در هزاره سوم" در خراسان جنوبی برگزار شد

دومین همایش بزرگ "مشتری‌مداری در هزاره سوم" با حضور بیش از ۵۰۰ نفر از کارفرمایان بخش خصوصی و دولتی در شهرستان بیرجند برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بیرجند، در مراسمی روز گذشته دومین همایش بزرگ مشتری‌مداری در هزاره سوم با حضور جمعی از مسئولان استانی و 500 نفر از کارفرمایان بخش خصوصی و دولتی برگزار شد.

این همایش در محورهای قوانین طلایی مشتری‌مداری، قوانین کاربردی مشتری مداری، استراتژی‌های مشتری‌مداری، رویکردهای نوین مشتری‌مداری، الگوی کاربردی مشتری مداری و تست سنجش میزان مشتری مداری برگزار شد.

نجات مادر باردار سرایانی با انتقال سریع توسط اورژانس هوایی بیرجند

مدیر مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند گفت: صبح امروز مادر باردار 30 ساله طی زایمان در بیمارستان امام علی (ع) سرایان دچار خونریزی شدید شده که با تشخیص متخصص زنان و زایمان جهت انجام اقدامات تخصصی نیاز به اعزام سریع به مرکز استان داشت.

علی دلخروشان افزود: پس از اطلاع مرکز ارتباطات و فرماندهی عملیات بحران (EOC) دانشگاه، بلافاصله بالگرد اورژانس هوایی بیرجند جهت امدادرسانی به مادر باردار به پرواز درآمد.

وی افزود: بیمار با بالگرد اورژانس در کمترین زمان ممکن به بیمارستان ولی عصر(عج) بیرجند منتقل شد و بلافاصله تحت عمل جراحی قرار گرفت و نجات یافت.

مدیر مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی بیرجندبا اشاره به اینکه یکی از دستاوردهای مهم طرح تحول نظام سلامت، راه‌اندازی پایگاه‌های اورژانس هوایی در سطح کشور بوده است افزود: 10 درصد مأموریت‌های اورژانس هوایی بیرجند مربوط به امدادرسانی به مادران باردار بوده است.

آموزش 399 نفر از روستاییان در شهرستان طبس

معاون استاندار و فرماندار ویژه طبس به همراه مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای خراسان جنوبیاز نمایشگاه دستاوردهای کارآموزان طرح توانمندسازی و آموزشهای مهارتی روستاییان، عشایر، مناطق محروم و مرزی با رویکرد اشتغال روستای کریت بازدید کردند.

رئیس مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای طبس در این بازدید  با اشاره به فعالیت‌های صورت گرفته در شهرستان طبس گفت: در اجرای پروژه توانمندسازی روستاییان در شهرستان طبس از ابتدای امسال 74 هزار و 634 نفر ساعت آموزش مهارتی برگزار و 399 نفر از این آموزش‌ها بهره‌مند شدند که دوره آموزش فعلی در روستای کریت بخشی از این دوره‌ها است.

وی بیان کرد: اجرای این طرح در راستای تحقق سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی است و در تمام مناطق استان خراسان جنوبی از جمله طبس اجرا می‌شود.

کامرانی افزود: گسترش عدالت اجتماعی در مناطق روستایی، عشایری، کمتر توسعه یافته، مرزی و محروم کشور و جلوگیری از مهاجرت بی‌رویه روستاییان و گسترش پدیده حاشیه‌نشینی شهرها، تحقق پیشرفت فرهنگی- اجتماعی با ارتقای کیفیت جمعیت، افزایش نشاط و اصلاح سبک زندگی و تربیت جمعیت مطابق الگوی اسلامی- ایرانی پیشرفت در مناطق هدف طرح، تحقق پیشرفت اقتصادی، بهبود وضعیت اشتغال و افزایش نرخ بهره‌وری و افزایش ارزش افزوده فعالیت‌های اقتصادی روستاییان و تحقق توسعه پایدار زیست محیطی از طریق حفظ و استفاده بهینه از منابع طبیعی کشور از جمله اهداف طرح توانمندسازی و آموزش‌های مهارتی روستاییان، عشایر، مناطق محروم و مرزی با رویکرد اشتغال پایدار است.

توقیف دو محموله مرغ تخمگذار و گوشتی در سربیشه

رئیس دامپزشکی سربیشه از توقیف دو هزار و 400 قطعه مرغ زنده در سربیشه خبر داد.

سیدحمید محمدی با اعلام این خبر گفت: این محموله‌ها که در دو کامیون بدون مجوز از شهرهای مشهد و بیرجند راهی زاهدان بودند در محدوده شهر مود با همکاری توسط نیروی انتظامی شهرستان متوقف شدند.

وی ادامه داد: اکیپ دامپزشکی سربیشه با تجهیزات کامل به محل مورد نظر اعزام و از محموله فوق نمونه‌گیری جهت انجام آزمایشات انجام داد.

رئیس دامپزشکی سربیشه صدور مجوز جهت حمل طیور زنده را منوط به اخذ مجوز حمل بهداشتی و قرنطینه‌ای جهت خودروهای دارای شرایط مورد تأیید سازمان دامپزشکی کشور دانست و از مردم خواست که در شرایط کنونی و درگیری استان‌های همجوار به بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان از کسانی که به صورت دوره‌گردی مرغ زنده می‌‎فروشند خریداری کنند و در اسرع وقت نیروی انتظامی و شبکه دامپزشکی را مطلع سازند تا با متخلفان برخورد قاطع و قانونی صورت گیرد.

دامپزشکی استان برای دومین سال متوالی جزو ادارات برتر کشور شد

علیرضا رفیعی‌پور با اعلام این خبر اظهار داشت: در ارزیابی‌های صورت گرفته از فعالیت‌های ادارات کل دامپزشکی توسط سازمان دامپزشکی کشور در دو حوزه شاخص‌های عمومی و اختصاصی، دامپزشکی خراسان جنوبی برای دومین سال متوالی در زمره ادارات برتر قرار گرفت و از ریاست سازمان دامپزشکی کشور لوح تقدیر دریافت کرد.

مدیرکل دامپزشکی خراسان جنوبی با بیان اینکه دامپزشکی استان در سه سال گذشته در سطوح مختلف دستاورد و موفقیت‌های زیادی داشته است افزود: موفقیت اخیر مهر تأیید دیگری بر خدمت‌رسانی کارکنان خدوم و زحمتکش دامپزشکی استان است که در یکی از محروم‌ترین مناطق کشور مشغول به خدمت رسانی به تولیدکنندگان هستند.

رفیعی‌پور گفت: دامپزشکی استان در سالیان اخیر همواره در حوزه‌های فنی، اداری و فرهنگی سرآمد ادارات کل دامپزشکی در کشور بوده که این موفقیت‌ها برای اداره کل دامپزشکی خراسان جنوبی دستاورد بزرگی است.

انتهای پیام/

  • تایید شده
  • در 1395/12/05
  • ساعت 12:44