تاریخ : شنبه 18 دي 1395
کد 943
منبع : تسنیم مشاهده خبر در سایت منبع

مدیر داخلی بیمارستان شهید باهنر کرمان:

ساختمان جدید بیمارستان شهید باهنر کرمان ۸۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد

مدیر داخلی بیمارستان شهید باهنر کرمان گفت: ساختمان جدید ۲۴۰ تخت خوابی بیمارستان شهید باهنر ۸۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

پیمان کریم‌زاده کارنما در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در کرمان اظهار‌داشت: بیمارستان شهید باهنر شهر کرمان مرکز ترومای جنوب‌شرق کشور است و کلیه بیماران تصادفی، نزاع و آسیب‌دیده اورژانسی به این بیمارستان منتقل می‌شوند.

وی با اشاره به اینکه ساختمان فعلی بیمارستان عمر حدود 90 ساله‌ای دارد و کاملا قدیمی و فرسوده است گفت: از نظر تجهیز زحمات زیادی کشیده شده و دستگاه‌های پزشکی به روز شده‌اند اما جوابگو نیست.

مدیر داخلی بیمارستان شهید باهنر کرمان با بیان اینکه در این دولت در قالب طرح تحول سلامت، طرح هتلینگ بیمارستان‌ها اجرایی شد و بودجه‌هایی هم اختصاص داده شد افزود: اما چون ساختمان این بیمارستان قدیمی بود و ساختمان جدید هم در حال احداث است کارشناسان عقیده داشتند که به دلیل جابجایی ساختمان هزینه زیادی در بحث هتلینگ انجام نشود.

وی با اشاره به اینکه توسعه‌هایی که در این بیمارستان داده شده است بر اساس نیاز استان انجام شده اما کاملا غیرکارشناسی بوده است خاطر‌نشان کرد: فاصله بخش‌های مرتبط از هم بسیار زیاد است که برای در این مسیر هم زمان می‌برد و هم بیمار را اذیت می‌کند.

کارنما با بیان اینکه در حال حاضر 360 تخت بیمارستانی در این بیمارستان فعال است گفت: ساختمان جدید در حال احداث 240 تخت خوابی است و در زمان بهره‌برداری نیز باید بخش‌هایی از ساختمان فعلی نیز مورد استفاده قرار گیرد.

وی با اشاره به اینکه بخش‌های اورژانس، اتاق عمل، ICU، ارتوپدی، جراحی عمومی و اعصاب، درمانگاه تخصصی و فوق تخصصی به ساختمان جدید منتقل می‌شود افزود: در حال حاضر 145 تخت ICU همواره فعال در بیمارستان باهنر وجود دارد که با کمبود تخت در این بخش مواجه هستیم.

مدیر داخلی بیمارستان شهید باهنر کرمان با بیان اینکه طبق استانداردهای جهانی برای ایجاد هر تخت یک میلیارد تومان اعتبار لازم است اظهار‌داشت: سرعت کار احداث ساختمان جدید از حدود سه ماه پیش بالاتر رفته و بیش از 50 درصد تامین اعتبار شده است.

وی از پیشرفت فیزیکی 85 درصدی ساختمان جدید خبر داد و گفت: با پیگیری‌هایی که از سوی وزارتخانه می‌شود وسایل برای تجهیز بیمارستان نیز در حال خریداری است و به نظر می‌رسد در سه ماهه اول سال 96 به بهره‌برداری برسد.

انتهای پیام/

  • تایید شده
  • در 1395/10/18
  • ساعت 2:28